Любашівським районним судом Одеської області винесено вирок, за яким боржника вперше, з моменту дії законів щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів, засуджено до кримінальної відповідальності за несплату аліментів своїй доньці.

Про це повідомляють у Головному територіальному управлінні юстиції в Одескій області.

На примусовому виконанні в Любашівському відділі ДВС перебуває провадження про стягнення з батька боргу по аліментах в розмірі 350 грн щомісячно, починаючи з 2011 року.

У зв’язку з несплатою, державним виконавцем було винесено постанови про тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, у праві полювання, у праві користування зброєю, у праві виїзду за кордон та накладено арешт на все рухоме і нерухоме майно.

Крім того, було здійснено розрахунок заборгованості, відповідно до якого станом на 01.06.2018 сума боргу становила 30 895 грн, що стало підставою для звернення стягувача до правоохоронних органів за захистом своїх прав.

За скаргою матері Котовською місцевою прокуратурою до Любашівського районного суду було направлено обвинувальний акт щодо притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.

Таким чином, судом винесено вирок про притягнення батька – неплатника аліментів до кримінальної відповідальності та призначено йому покарання у вигляді обмеження волі тривалістю 1 рік та 6 місяців.

Відповідно до ст. 75 Кримінального кодексу України боржника звільнено від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком в 1 рік.