Енергетики Одесаобленерго проводять комплекс ремонтних робіт, аби забезпечити 2,7 млн мешканців регіону безперебійним постачанням електроенергії у холодну пору року. Витрати на ремонтно-експлуатаційні заходи на повітряних та кабельних лініях, трансформаторних і розподільчих підстанціях області у поточному році склали 77,5 млн грн, повiдомляють у відділI з комунікацій АТ «Одесаобленерго».

Зокрема, фахівці провели випробування короткозамикачів та відокремлювачів на підстанціях 35-110 кВ, підготували їх до роботи при низьких температурах. Перевірили та ущільнили перекриття кабельних каналів, аби волога та мокрий сніг не пошкодили лінії.

Компанія придбала необхідні для швидкого ремонту матеріали й обладнання. Усі РЕМ області укомплектовані ними в повному обсязі. Тепер, у разі пошкодження підстанцій та ліній від негоди, енергетики зможуть швидко відновити подачу світла в оселі.

Минулої зими через несприятливі погодні умови енергетикам довелось замінити 1654 опори, 8654  ізолятори та 61 кілометр проводу. На аварійно-відновлювальні роботи Одесаобленерго направила 31,3 мільйони гривень.

Аби підвищити надійність електропостачання в регіоні, у поточному році компанія провела комплекс ремонтних заходів. Так, за 9 місяців року значно оновили лінії електропередач: капітально відремонтували 3902,4 км ліній, замінили 183 км проводу та 15751 ізолятор.

Капітального ремонту зазнало й обладнання: 493 високовольтних вимикача, 326 силових трансформаторів, 1286 трансформаторних та розподільчих підстанцій 6-10/0,4 кВ.

А щоб під час негоди гілки дерев не пошкодили повітряні лінії, енергетики розчистили 1424 км трас.