Екологи дослідять Куяльницький лиман до кінця року та створять план по наповненню його прісними водами. Програма реалізації по збереженню і відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2019-2023 роки буде проводитися упродовж року.

Екологами будуть розроблені плани проєктно-кошторисної документації щодо відновлення і підтримання сприятливої гідрологічної річки Великого Куяльнику.

Про це розповіли в Департаменті екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністарції.

Нагадаємо, раніше в «Тезіс» повідомлялось, що 25 жовтня на сесії Одеської обласної ради, при затвердженні регіональної програми збереження i вiдновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2019-2023 роки, депутат Одеської обласної ради, голова постійної комісії ЖКГ, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Дмитро Чапір звернув увагу колег на відсутність в заходах програми вирішення проблеми скидання неочищених каналізаційних стоків та боротьби з незаконним видобутком піску в руслі Куяльницкого лиману і запропонував внести необхідні заходи в дану програму.


Як зазанчають у Департаменті екології, в результаті використання гідротехнічної споруди, побудованої в рамках програми 2014 року, встановлено, що наразі, існує тенденція до відносної стабілізації площі водного дзеркала до відповідних відміток, але моніторингові дослідження вказують на те, що разом із морською водою, до лиману надходять тони солей, які акумулюються у водоймі, що негативно впливає на стан водного об’єкту. Вирішення даного питання потребує саме в надходженні прісної води.

За думкою вчених, кількість необхідної прісної води становить 10–15 мільйонів кубів на рік. Фінансування зазначених заходів загалом здійснюватиметься із державного, місцевого бюджетів та коштів небюджетних джерел. Заходи будуть направленні на розчистку русла лиману. Після яких, стане відомо, який саме об’єм води має надходити до об’єкту.

На 2019 рік планується проведення таких заходів, як обстеження, паспортизація гідротехнічних споруд, аналіз водокористування, фільтрація джерел забруднення у басейні Куяльницького лиману, ліквідація сміттєзвалищ, кар’єрів та піску.

Виконавцями будуть департамент екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради та наукові дослідницькі установи.

Мета програми – природоохоронний ефект та пошук альтернативних способів надходження прісної води до Куяльницького та Хаджибейського лиманів, для подолання екологічних проблем використовуватиметься досвід європейських країн.