Одеські психологи-рятувальники відкрили для співробітників служби порятунку іпотерапію. Психологічна служба Головного управління впроваджує єдині в Україні інноваційні методи роботи з наслідками психологічних та фізичних навантажень особового складу, отриманих в результаті ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляють в Головному управлінні ДСНС України в Одеській області.

З метою адаптації до умов служби та профілактики несприятливих психологічних станів, рятувальники Головного управління два рази на тиждень проходять психологічну реабілітацію за допомогою іпотерапії у кінному клубі «Айвенго» зі спеціально навченими та підготовленими для таких занять конями.

Під час іпотерапії розвивається координація, рівновага, поліпшується фізична форма. Такі заняття спонукають рятувальників до досягнення емоційної гармонії.

Іпотерапія має позитивний ефект не лише від їзди на коні, але й завдяки безпосередньому контакту та спілкуванню з твариною, а також від догляду за нею. Такий комплекс допомагає усунути стресовий стан, позбутися напруги, почуття страху або тривоги.

«Такі заняття, справляють позитивний вплив на психоемоційний та фізичний стан рятувальників та грає важливу роль в адаптації до умов служби та реабілітації після ліквідації наслідків надзвичайних подій» — зауважила керівниця психологічної служби Головного управління ДСНС в Одеській області та ініціатор даного проекту Майя Гринько.

Фото: od.dsns.gov.ua