Згадки про те, як в Южному Одещини святкували Новий рік 40 років тому, збереглись в міському музеї. Нова виставка «Привіт, 1979-ий!» була відкрита 14 січня. В новорічній експозиції представлені предмети побуту, святкові атрибути, особисті речі, фото та документи перших мешканців міста.

Про що повідомляють на офіційному веб-сайті міста Южне.

Міський музей запустив новий проект «Історія по-южненськи»
Виставка «Привіт, 1979-ий!» — це старт нового музейного проекту «Історія по-южненськи». Суть його полягає в тому, щоб на основі одного факту, випадку чи події висвітлити окремий фрагмент історії міста. Тож розповідь про першу новорічну ніч в Южному була доповнена та розширена цікавими фактами з історії нашого міста.

За інформацією міського музею першу новорічну ніч в Южному святкували приблизно 50 сімей, які 28 грудня 1978-го отримали ключі від квартир у дев’ятиповерхівці під будівельним номером ІІІ 37. Деякі факти про зустріч нового 1979-го року доповнювали самі ж гості виставки, що були в числі перших жителів міста та стали очевидцями тих подій.

«Ми з моєю сім’єю приїхали в Южне у серпні 1979 року. І 1980 рік ми вже зустрічали тут. Школа на той час вже почала працювати. Це було перше півріччя, відкрита була тільки перша половина школи. Мені здається, нас було 35 вчителів та близько 400 дітей. І ось наступає Новий рік. Виникає питання: «Де святкувати?». В школі тоді ще не було актової зали. Ялинка була у фойє. А вже потім справжню ялинку було встановлено на стадіоні школи. Стадіон тоді вже забудовувався. Ось там ми і святкували» – згадує зустріч нового 1980-го року Майя Наконечна.

В міському музеї планують кожного місяця проводити виставки з проекту «Історія по-южненськи».

Фото: yuzhny.gov.ua