Напередодні в Одеській мерії відбулося засідання робочої групи з питань модернізації системи харчування в закладах загальної середньої освіти міста.

Про що повідомляють на офіційному веб-сайті Одеської міської ради.

На засіданні були представлені результати проведеного робочою групою анкетування батьків учнів з питання модернізації харчування в установах освіти міста (майже 16 тисяч респондентів). Попередньо були вивчені побажання щодо меню другого сніданку для учнів 1-4-х класів і комплексного обіду для дітей пільгових категорій, а також можливість організації харчування учнів за принципом «вільного вибору».

Учасники засідання підтримали пропозицію щодо встановлення вартості другого сніданку для дітей 1-4-х класів — 10 грн, комплексного обіду для дітей пільгового контингенту — 22 грн. за кошти міського бюджету, а також надання можливості придбати комплексні обіди за батьківські кошти всім учням.

Орієнтовне меню другого сніданку для учнів початкових класів буде включати в основному сирні і фруктові запіканки, фруктовий чай, компот і кисіль. Меню комплексного обіду також оновлено з урахуванням побажань дітей, їх батьків та рекомендацій фахівців.

Як відмічає на своїй сторінці Facebook, директор департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневіч:

  • Відмовились від булочок та пакетованого соку щодня, як від шкідливого перекусу.
  • 75 відсотків дітей снідають вдома. Для підтримки їх протягом дня спланований другий сніданок у вигляді запіканок з сиру, яблук, картоплі, шарлотки, штруделів тощо та фруктового чаю, компоту, киселю за рахунок міста;
  • Більше 40 відсотків батьків зазначили: несмачно готують, тому не їсть дитина. Тож сніданки спробують наші діти, а ми з вами відстежимо, як зміниться ставлення до них учнів. Викидати кошти не будемо.
  • Всі організації, що виграють тендер і будуть надавати послугу, будуть зобов’язані забезпечити гарячі обіди для обох змін, де вони є, і можливість придбати їх за батьківські кошти, якщо дитина затримується в школі;
  • Меню обіду теж нове, ретельно продумане фахівцями. Орієнтовна вартість 22 грн, що буде розглянуто сесією міської ради. Діти пільгових категорій отримуватимуть його за кошти міста.

Пропозиція робочої групи буде винесено на розгляд сесії міської ради, і в разі позитивного рішення з 1 березня дане меню буде впроваджено в установах освіти.

Також члени робочої групи підтримали таку пропозицію: при проведенні конкурсу серед постачальників даної послуги обов’язковою умовою передбачити надання гарячих обідів дітям, які навчаються не тільки в першу, але і другу зміну, якщо вона встановлена.


Робоча група з питань модернізації системи харчування в закладах середньої освіти створена розпорядженням міського голови з метою приведення системи харчування дітей в закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м.Одеси у відповідність до сучасних вимог. В одеських школах безкоштовне харчування надається близько 2500 учнів пільгових категорій. Крім того, рішенням Одеської міської ради за рахунок міського бюджету організовано харчування для дітей 1-4-х класів (понад 44-х тис. Учнів).