Залишки будівлі католицької церкви — пам’ятка культурної спадщини місцевого значення, яка руйнується і зникає.

Мангеймська католицька церква Різдва Пресвятої Діви Марії, точніше те що від неї залишилось, знаходиться в с. Кам’янка Біляївського району на Одещині.

На 170-ти річні руїни звернула увагу громадська організація «Краєвєд», яка зафільмувала відеоролик та виклала його в мережі.

Оригінальне відео сучасного стану культової споруди супроводжується ексклюзивним історично-дослідницьким матеріалом, що свідчить про значимість костьолу у суспільному і релігійному житті парафіян колишніх німецьких колоній та поселень на значній частині нинішнього Біляївського району.

Добре видно, що пам’ятка культурної спадщини валиться, аварійний об’єкт немає парканів і становить небезпеку для мешканців села чи інших охочих доторкнутися до минулого.

За інформацією одного із засновників ГО «Краєвєд», Євгена Волосєвича, організація зверталась із запитом до Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА.

Виявилось, що у структурному підрозділі облдержадміністрації наразі не має наявної інформації щодо балансоутримувача католицького костьолу в с. Кам’янка на Біляївщині.