Депутат Біляївської районної ради на Одещині, Денис Ковтун виступив з ініціативою збору підписів колег по корпусу, задля проведення позачергового пленарного засідання сесії. Один єдиним питання пропонується виділення з бюджету матеріальної допомоги комунальному підприємству «Лікарняна аптека», задля порятунку його від ліквідації.

Свою заяву Денис Ковтун зробив 27 травня, під час засідання постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Відмітимо, що читачі нашого сайту Thesis.od.ua, вже мали можливість ознайомитись з матеріалом, проте що мережу комунальних аптек КП «Лікарняна аптека» довели до банкрутства. Підприємство заборгувало постачальникам медикаментів близько 1,3 млн гривень та не має оборотних активів для подальшої праці.
Хоча три роки поспіль аптека рапортувала про успіхи, а у річних звітах були показані прибутки:

  • В 2016 році 406 тис. грн. при валовому обороті 12,2 млн. грн.
  • В 2017 році 265 тис. грн. при валовому обороті 14,5 млн. грн.
  • В 2018 році прибуток 293 тис. грн. при обороті 19,6 млн. грн.

Читайте також:

На Одещині мережу комунальних аптек довели до банкрутства


Дивно, що при таких гарних звітах впродовж останніх трьох років було змінено три директори. Останнього, після проведення службового розслідування засновником — Біляївською райрадою, поспіхом звільнили у березні.

У коментарі нашому виданню, Дмитро Чапір, депутат Одеської обласної ради, пояснив, що патова ситуація з мережею комунальних аптек була на поверхні ще більше як рік тому. Про наявні проблеми було озвучено ще минулого року на профільній комісії з питань бюджету, банківській діяльності, спільної власності територіальних громад та регуляторної політики під час заслуховування щорічного звіту фінансово-господарської діяльності підприємства. Попри сигнал від депутата, даний звіт безперешкодно затвердили на пленарному засіданні сесії районної ради. Інформація, яку озвучував Дмитро Чапір, тоді підносилася, як упереджена критика, що не відповідає дійсності.

Читайте також:

На Одесчине сигнал о банкротстве аптечной сети подавали ещё год назад


В результаті заборгованості КП «Лікарняна аптека», пільгова категорія населення втрачає свої законні гарантії в отриманні препаратів інсулінів та інших життєво необхідних ліків за держпрограмою «Доступні ліки». Денис Ковтун відмітив на засіданні профільної комісії, що в ситуації, яка склалася немає відповідальних осіб. Попри те, що керівництво районної ради понад два місяці потому озвучило проблемне питання, проте шляхів його вирішення і досі не було запропоновано.

Також на засіданні постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства в.о. директора КП «Лікарняна аптека» Юрій Пирогов, у своєму зверненні до присутніх, зазначив про існуючу та реальну небезпеку втрати соціально важливого об’єкту, а з ним і суттєвої небезпеки для населення. Він вважає, якщо районна рада не виділить необхідну матеріальну допомогу, то це призведе до ліквідації підприємства. Але борги залишаться за районною радою, як за кінцевим бенефіціаром. Новий очільник підприємства розповів, що господарство працювало протягом 17 років, були робочі місця, що своєю чергою приносило доходи до районного бюджету і надавало послуги із забезпечення пільгової категорії громадян ліками за державними програмами.

На думку Юрія Раздоржного, директора КНП «Біляївська ЦРЛ», для того щоб знайти шляхи вирішення гострої проблеми з КП «Лікарняна аптека», необхідно спільно з економістами, юристами опрацювати механізм виходу з фінансової кризи.

Відповідно до чинного законодавства, сесія районної ради може бути скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради. Депутату, Денису Ковтуну потрібно зібрати щонайменше 12 підписів своїх колег по депутатському корпусу Біляївської районної ради.