Питання дитячого садка в с.Усатово на Біляївщині підняте 23 червня, під час засідання постійної комісії Одеської обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності.

Депутат регіонального зібрання Дмитро Чапір запитався у членів комісії та директорки департаменту фінансів Одеської ОДА, Марини Зінченко, про причину зняття коштів та перспективи їх повернення і продовження робіт щодо створення соціальної інфраструктури.

Як додатково повідомив Дмитро Чапір, на травневому пленарному засіданні сесії Одеської обласної ради, під час змін до бюджету, 12 млн гривень які були заплановані на будівництво закладу дошкільної освіти в с. Усатово на Біляївщині — розподілені в іншому напрямку.

За інформацією очільниці департаменту, з самого початку майбутній дитячий садок планувалося включити у національний проєкт «Велике будівництво», але після корегування та складання графіку робіт (співфінансування з обласного та сільського бюджетів), Усатівська сільська рада відмовилась брати участь. Тоді місцева влада в с. Усатово посилалася у своїх діях на те, що наразі тривають судові процеси де тільки мають вирішити хто саме виступить у ролі підрядника робіт по будівництву дитсадка в селі.

Тобто по причині судів, позивачем яких виступила Усатівська сільська рада, будівництво закладу дошкільної освіти пригальмувалось, а заплановані кошти з обласного бюджету — перерозподілені на інші видатки.

Для того щоб повернути кошти та повернутись у нацпроєкт «Велике будівництво», сільраді потрібно надати повний комплект необхідних документів та графік робіт на поточний рік. Повернення коштів можливе, відповіла Марина Зінченко.