Як отримати повний доступ до медичних послуг, які безоплатно гарантує Програма медичних гарантій?

📌Обрати сімейного лікаря і підписати з ним декларацію
📌Сімейний лікар виписує направлення до спеціаліста, на обстеження та госпіталізацію.

Якщо у вас є направлення від сімейного лікаря до вузькопрофільного фахівця, тоді вам медична допомога покладається безкоштовно. Якщо ж його немає, то платити за лікування ви будете зі своєї кишені.

Без направлення безоплатно може звернутися до гінеколога, психіатра, стоматолога, нарколога, і фтизіатра. А також до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під наглядом.

Екстрена медична допомога надається без направлення і без декларації.

Такі правила ввели за Програмою медичних гарантій (ПМГ), яка стартувала в Україні 1 квітня і торкнулася вторинної медичної допомоги. ПМГ гарантує безкоштовне лікування в спеціалізованих установах, які уклали договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

В Одеській області та Одесі таких 94, серед них 4 приватні заклади. За три місяці їм перерахували 736 775 189 грн. Кошти йдуть на оплату послуг для пацієнтів.

Як в лікарні полікуватися безкоштовно?

Схема така: сімейний лікар, з яким у вас підписано декларацію, при необхідності виписує вам електронний напрям до вузькопрофільного фахівця, наприклад, невролога. Потім вам необхідно записатися до лікаря по телефону або ж в електронній системі (helsi.me і pb4.com.ua). Після чого вас візьмуть в призначений час.

Також є варіант звернення до потрібного вам фахівця без направлення, але в такому випадку послуга не покривається за рахунок ПМГ — ви будете оплачувати її самі по тарифу закладу.