Вже 3 місяці, як в повному обсязі працює Програма медичних гарантій — пацієнти отримують медичну допомогу за яку медзакладам платить НСЗУ. Для пацієнтів вона є безоплатною.

Одеська область — на 5 місці за кількістю виплат закладам, що надають спеціалізовану медичну допомогу: 90 закладів отримали 736 775 189 грн.

Найбільше коштів серед спеціалізованих медичних закладів області за договором уже отримав Одеський онкодиспансер — майже 80 млн за 3 місяці. Загальна сума договору цього закладу з з НСЗУ на 9 місяців 2020 у цього закладу на 259 млн грн. Це в 5 разів більше, ніж за медичною субвенцією минулого рок. У 2019 фінансування онкодиспансеру становило 51,3 млн грн.
 
Зі змінами в системі охорони здоров’я одержувати кошти від держави за надання медичної допомоги пацієнтам отримали і приватні заклади. Так, в Одеській області 3 приватні медичні заклади уклали договір з НСЗУ. Приватні заклади спеціалізованої медичної допомоги в Одеській області надають пацієнтам так послуги за ПМГ:
 
• лікування інфаркту, до речі приватними закладами виконано 11 стентувань в травні за програмою медичних гарантій
• послуги з інструментального виявлення онкології
• медична реабілітація пацієнтів з ураженням нервової системи
• медична реабілітація з ураженням опорно-рухового апарату
 
Дмитро Самофалов, заступник директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ: “Одним з найважливіших питань надання якісної медичної допомоги — маршрути пацієнта. В Одеській області розробили дійсно якісні маршрутів пацієнта з інфарктом міокарда та інсультом.
Заклад, який лікує такого пацієнта повинен мати інсультний блок, в якому працює мультидисциплінарна команда фахівців.

Сьогодні в Одеській області таких закладів дев’ять — Обласна клінічна лікарня, міські лікарні № 1, 10, 11,  Любашівка ЦРЛ, Подольска ЦРЛ,  Арциз ЦРЛ, Білгород-Дністровська міська лікарня, Біляївська ЦРЛ. У всіх цих лікарнях пацієнту з інсультом проведуть комп’ютерну томографію. А ще рік тому можливість провести безоплатне КТ мали тільки 2 заклади в Одеській області.”
 
Альона Горошко, директорка Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ: “Програма медичних гарантій наближає нас до універсального медичного охоплення — робить медичну допомогу доступнішою для пацієнта і захищає його від катастрофічних витрат на лікування з власної кишені. Реформа дає можливість пацієнту обирати лікування у кращих, на його погляд, медичних закладах, а також лікуватися у приватних закладах за державні гроші”.
 
Сергій Горищак, директор КНП «Міська дитяча поліклініка”: «Зміни відбуваються для того, щоб пацієнту стало простіше отримати медичну допомогу — запроваджуються чіткі правила і гарантії. Пацієнт може вільно обирати лікаря, а медики в свою чергу отримали стимул бути орієнтованими на потреби людей. Як змінюється система в інтересах пацієнтів,  відчули ті, хто обирає лікування у нашому медзакладі, тому що хто знаходиться в системі наших координат, отримає потрібну увагу. Нова медична реальність вимагає відкритої та чесної комунікації з пацієнтом та дискусії у пошуку оптимальних рішень.».
 
Світлана Галич, акушер-гінеколог, професор, д.м.н.: «Я працюю у першому пологовому будинку Одеси. Директор цього закладу —  надзвичайно новаторський керівник. Вона декілька років мотивувала, стимулювала та готувала до змін наш колектив. А з 1 квітня ми надаємо пологодопомогу за договором з НСЗУ.  Тому з досвіду можу  з упевненістю сказати, що наші пацієнтки  вже  відчули зміни.. Адже для них пологи  є безоплатними. Як нормальні, так і ускладнені. Та й у мене, як у лікаря, є все необхідне щоб надати якісну медичну допомогу. Тепер ми можемо не хвилюватися, коли у пацієнтки немає коштів на медикаменти. Звичайно на перших кроках виникають проблеми, які маємо вирішувати. Але вони стосуються переважно наших власних міжмедичних комунікацій та внутрішніх питань співпраці з НСЗУ, які, сподіваємося, сумісними зусиллями вирішимо.   
 
Кожна пацієнтка  може вільно обирати будь-який заклад для пологів з тих, що мають договір з НСЗУ. Однак важливо зазначити, що заклад може відмовити у наданні допомоги пацієнтці, котра потребує високоспеціалізованої допомоги, яка не передбачена у цьому закладі. Наприклад, якщо у пацієнтки є супутня соматична  патологія- захворювання серця, цукровий діабет, тощо. Такі пацієнтки скеровуються  в обласний перинатальний центр. Медичні показання нині — єдина підстава для відмови та скерування до іншого закладу. Тож закликаю пацієнток дотримуватися певних правил та довіряти своїм лікарям.