На території Одеської області не вистачає коштів субвенції з державного бюджету на закупівлю препаратів інсуліну для хворих на цукровий та нецукровий діабет. Життєво важливе питання укотре підняв депутат Одеської облради, Дмитро Чапір. Народний обранець регіонального зібрання з початку року тримає на депутатському контролі ситуацію, яка загрожує безпеці та комфорту 12,5 тис. інсулінозалежних мешканців нашої Одещини.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що політик, реагуючи на звернення мешканки Теплодару, виїхав 24 липня з робочою поїздкою до міста. У фінуправлінні Теплодарської міської ради пояснили, що субвенції з державного бюджету на виконання заходів держпрограми «Доступні ліки» наразі не вистачає повною мірою, для того щоб забезпечити препаратами всіх інсулінозалежних мешканців міста, які стоять на обліку. На прикладі лише м. Теплодар — щомісячна необхідність для 62 хворих сягає в межах 70 тис. гривень, а наразі з держбюджету надходить меньше половини від необхідної суми.

В Теплодарі не вистачає коштів на закупівлю інсуліну повною мірою

05 серпня, в ході підготовки до пленарного засідання сесії Одеської обласної ради на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, депутат Дмитро Чапір виніс на розгляд питання нестачі коштів субвенції з державного бюджету на закупівлю препаратів інсуліну для хворих на цукровий та нецукровий діабет серед інсулінозалежних мешканців Одещини. 

Після заслуховування та обговорення, члени профільної комісії одноголосно підтримали концепцію виходу з кризової ситуації, яка склалася в регіоні. Серед озвучених висновків, депутати вирішили рекомендувати Одеській облраді повернути систематизацію даного питання до КНП «Одеський обласний ендокринологічний диспансер «Одеської обласної ради». Додатково вивчити бюджетні запити Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації до головного розпорядника коштів та визначити дефіцит обласного бюджету. А також розробити проєкт регіональної програми щодо можливості дофінансування видатків з держбюджету на лікування хворих різними формами діабету. 

— Продовжуємо роботу у пошуках фінансів, попереду засідання постійною комісії з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності та пленарне засідання сесії обласної ради. Питання потребує якнайшвидшого вирішення, адже більшість хворих на діабет не мають можливості купувати життєво необхідний інсулін за власний кошт, вони потрапляють у боргову яму, необхідних для життя препаратів не має на полицях аптек…, — зазначає Дмитро Чапір.

Відмітимо, що лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та нецукровий діабет десмопресином, є державною гарантією медичного обслуговування населення.