Програма «Доступні ліки» дає змогу отримати лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, бронхіальної астми безоплатно чи з частковою доплатою. А ліки від ревматичних хвороб повністю оплачує пацієнт. 

Щоб отримати «Доступні ліки» потрібно звернутися до свого лікаря, він випише електронний рецепт. Потім – піти в аптеку, яка бере участь у програмі, їх перелік є на сайті НСЗУ https://bit.ly/3eKd86S

Роз’яснюємо алгоритм дій пацієнта, який прийшов в аптеку по «Доступні ліки».

1️⃣ Щоб отримати «Доступні ліки», потрібно повідомити працівникові аптеки 16-значний номер рецепта будь-яким доступним для вас шляхом: продиктувати усно, надати роздруковану інформаційну пам’ятку, надати записку із виписаним на неї номером рецепта, показати увімкнений екран свого телефону з відкритим смс-повідомленням тощо.

2️⃣ Фармацевт пропонує пацієнту наявні лікарські засоби на вибір – спочатку безоплатні, а потім з доплатою.

3️⃣ Далі пацієнту потрібно переконатись:

☑️  чи є в наявності саме те торговельне найменування лікарського засобу і виробництва, яке бажає отримати пацієнт?

☑️ чи кількість лікарського засобу запропонована в повному обсязі?

☑️ чи буде доплата за обраний лікарський засіб і в якому розмірі?

☑️ якщо так, чи згоден пацієнт доплачувати таку суму?

Важливо❗️ Якщо відповідь на одне або декілька запитань наведених вище «ні», то пацієнт не повинен називати або показувати фармацевту 4-значний код підтвердження.

4️⃣ У разі, якщо пацієнта все влаштовує, він називає код підтвердження, якщо необхідно, здійснює доплату, а фармацевтичний працівник накладає електронний підпис. Все, рецепт погашено. Після цього пацієнт отримує призначені ліки.

5️⃣ Якщо у даній аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення пацієнта.

Нагадуємо, що «Доступні ліки» можна отримати у понад 8300 аптеках, які є партнерами НСЗУ.