Днями вагонне депо Одеса-Застава 1 на добу стало майданчиком для зйомок повнометражного художнього національного фільму «Тепер я турок, не козак…». Реліз стрічки заплановано на 2021 рік.

Про що повідомляють у прес-центрі регіональної філії «Одеська залізниця».

Один із сюжетів фільму відбувається в залізничному вагонному депо, де за сценарієм головний герой працює майстром. Тож наявний у депо (Експлуатаційно-ремонтне вагонне депо Херсон, Одеський регіон) «залізничний реквізит»: стара цистерна та оббитий дерев’яний вагон, лише додали необхідного колориту в кадрі.

У кінокартині відображено історичні події періоду 1941-1953 років у м. Маріуполі. Головні герої – 17-річні закохані, які мріють про весілля, однак Фрося — українка, а Льончик — єврей. За задумом авторів фільму, мета стрічки не вразити, а відкрити глибини людської душі. Кінокартина закликає до терпіння і людяності, до взаємовиручки та любові.

Виробник кінокартини — Одеська кіностудія. Зйомки планували ще навесні, однак карантин вніс свої корективи.

Наразі це є один із наймасштабніших кінопроектів, який тогоріч став переможцем 11–го конкурсного відбору Держкіно України. Бюджетування стрічки 80% за рахунок державної підтримки.

Режисер-постановник фільму – Вілен Новак. Одну з головних ролей у фільмі грає Віктор Жданов, Артем Вільбік, Олексій Горбунова, Георгій Делієв, Ірина Мельник, а також багато молодих акторів задіяні у зйомках фільму.