Через амброзію запроваджено карантин у Біляївському районі.

ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області при контрольних обстеженнях на території району виявили амброзію полинолисту — карантинний організм, обмежено поширений в Україні.

28 серпня, розпорядженням Біляївської РДА запроваджено карантинний режим по амброзії на території Нерубайської сільради. У Нерубайському на узбіччі доріг вулиць Лейтенанта Шмідта, Набережної, Степової, Веселої, Об’їзної та Молодцова-Бадаєва (загальна площа 2,8 га) та у с. Велика Балка на узбіччі доріг вулиці Центральної, Кругової, Новосельської, Новоселів, Віктора Свердюка, Проміжної та Садової (загальна площа — 1,6 га).

Також карантин запроваджений на території Березанської сільради, у селі Доброжаново, на узбіччі дороги по вулиці Миру (площа — 0,5 га) та території Біляївської ОТГ, у с. Широка Балка, на узбіччі доріг вулиці Молодіжної, Набережної, Садової та Польової (загальна площа — 0,6 га).

Карантин через амброзію введено на території Секретарівської сільської ради, у с. Михайлівка, на узбіччі дороги по вулиці Перемоги (площа — 0,1 га) та у с. Секретарівка, на узбіччі доріг вулиці Миру, Гагаріна та Зарічної (загальна площа — 0,5 га). Затверджений план фітосанітарних заходів з метою локалізації та ліквідації вогнищ амброзії.

Чому шкідливо для здоров’я?

Пилок цього бур’яну вважається найбільш агресивним алергеном. Симптоми, які може викликати амброзія — задуха, утруднене дихання, кашель, нежить, сльозливість, висипання на шкірі та інші симптоми алергії. У рідкісних випадках, потрапляючи в організм, пилок амброзії може провокувати нетипові симптоми: головний біль, втрату смаку та нюху, пригніченість або підвищену дратівливість, депресивний стан і погіршення сну.

Як зменшити ймовірність контакту з пилком амброзії під час цвітіння з липня по жовтень? Читайте більше: