В кінці серпня даний старт довгоочікуваному початку реалізації першого етапу проєкту належного забезпечення питною водою частини села Дачне Біляївського району. Необхідні роботи повинні розпочатись найближчим часом.

Неодноразово за зверненням місцевих жителів, редакція “Тезис Одещини” відвідувала населений пункт. Дійсно проблема з водозабезпеченням без перебільшення велика, адже на розгалужену мережу водопостачання частини села не вистачає необхідного тиску. Таким чином більше тисячі сімей систематично упродовж п’яти років страждають від перебоїв подачі води, а у деяких абонентів її взагалі немає. Проблема викликана наявністю технічних умов, які не відповідають дійсному навантаженню. На жаль водопостачання у домівки дачненців здійснюється за залишковим принципом. Філія “Інфоксводоканал” постачає воду до ст. Усатове Нерубайської сільської ради, а вже після першочергово споживання наданих об’ємів, звідти залишки води КП “Виробниче управління ЖКГ” надає до с. Дачне.

Як розповідає сільський голова Дачненської сільської ради Руслан Сич, ця проблема для села першочергова. Шукаючи виходу із ситуації, яка склалася навколо повноцінного та комфортного життя значної частини селян, чотири роки тому на замовлення органу місцевого самоврядування була розроблена необхідна проєктно-кошторисна документація. Весь цей час тривали пошуки джерел фінансування, чиновник особисто письмово звертався у безліч інстанцій та органів публічної влади.

— Справа зрушила з мертвої точки лише рік потому, коли у розв’язання проблеми всіма силами включився депутат Одеської обласної ради Дмитро Чапір, навіть попри те що наше село не входить до його виборчого округу. Людина з великої літери, яка завжди намагається бути поруч з негараздами Дачненської сільської ради, — зазначає Руслан Сергійович.

Після звернення, на ім’я голови постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження, Дмитра Чапіра, а також профільного Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської облдержадміністрації, фахівцями у сфері ЖКГ надано рекомендацію відкоригувати розроблену раніше проєктно-кошторисну документацію по реконструкції системи водопостачання села Дачне.

Далі, вже скоригована ПКД була підтримана профільною постійною комісією, депутатським корпусом обласної ради та облдержадміністрацією. В результаті з обласного бюджету винайдені та виділені кошти у сумі 1,5 млн гривень на реалізацію першого етапу робіт, що складає близько 20% від необхідної загальної суми 7 млн гривень.

— В цьому році нам спільно вдалося віднайти у бюджеті частину необхідного фінансування для невідкладного початку робіт з реконструкції. У зв’язку з цим, невідкладно ініціював нараду фахівців житлово-комунального господарства з метою оптимального початку реалізації першого етапу проєкту, — зазначає депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань ЖКГ, ПЕК та енергозбереження, Дмитро Чапір.

26 серпня відбулась робоча нарада в Одеській ОДА, в якій взяли участь представники Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської облдержадміністрації, Дачненської сільської ради, філії «Інфоксводоканал», комунальних підприємств та підрядної організації. Після засідання, учасники наради у повному складі невідкладно виїхали на місце початку проведення робіт з реконструкції водогону в с. Дачне. Реалізація проєкту повинна розпочатись найближчим часом.

— Роботу потрібно побудувати таким чином, щоб перший етап робіт по його завершенні, вже надав технічну можливість забезпечення необхідним об’ємом та тиском у мережі водопостачання та нарешті розв’язав кричущу проблему в с. Дачне. Звісно багато чого буде залежати від виконавчої влади, підрядника, водопостачальної організації та комунальних підприємств. Вода, за яку сплачують наші мешканці повинна не лише відповідати всім вимогам якості, а й постачатись повною мірою, — наголосив Дмитро Чапір.

Редакція “Тезис Одещини” надалі слідкуватиме за розвитком подій навколо вирішення вкрай важливої проблеми водопостачання частини села Дачне на Біляївщині. Маємо надію що різні гілки влади не зупиняться на досягнутому та продовжать пошуки необхідних джерел фінансування для реалізації проєкту повною мірою.