В українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу історико-культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» обрали найкраще фото Одеської області.

Про що повідомляють на сайті Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОДА.

Серед фото пам’яток Одещини журі обрало найкращою світлину Воронцовського маяка, розташованого на краю Рейдового молу в Одеському порту. Автором фото є неодноразовий переможець нашого конкурсу Олександр Мальон.

Фото Олександра Мальона ставали кращими, зокрема, в обласних номінаціях, наприклад, Станіславський маяк, приніс перемогу автору у 2019 році в Херсонській області. Фотографу подобається популяризувати архітектурні пам’ятки України, ілюструвати світлинами статті у Вікіпедії. Олександр захоплюється інженерними винаходами, які мають ще й архітектурну привабливість.

Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. У 2020 році Україна посіла перше місце за кількістю поданих робіт — учасники подали понад 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України. Це рекорд за всі роки проведення конкурсу. Цьогоріч конкурс пройшов у 51 країні світу.

 «Бачимо тут змістову композицію, яка виходить за рамки площини. Побудова об’єктів, які рухаються від глядача. Виразний центр композиції. Загальна ефектна побудова простору… Чесноти можна перераховувати і далі… Можу лише додати, що поліпшить знімок могли якісь атмосферні явища», — прокоментував фото Віталій Попков, член журі, фотохудожник.

 Загалом у конкурсному списку об’єктів культурної спадщини Одеської області 2869 пам’яток, 2014 з них уже представлені вільними знімками у Вікісховищі. Цього року за перемогу в номінації змагались 34 автори. Вони подали 1898 світлин 387 об’єктів.

В Україні конкурс пройшов уже дев’ятий рік поспіль. За цей час учасники сфотографували понад 37 тисяч (41% від усіх об’єктів у конкурсних списках) пам’яток і завантажили понад 320 тисяч фото у Вікісховище. Цьогоріч на конкурс можна було подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 92 тисячі об’єктів.

 Журі вже незабаром оголосить ТОП-10 фото, що представлять Україну на міжнародному етапі.

Для довідки: «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 3,1 млн фотографій, з них понад 320 тисяч — фото з України. Офіційний сайт української частини конкурсу: wlm.org.ua, сторінка у фейсбуці: facebook.com/wlmua.