У квітні 2021 року НСЗУ контрактуватиме заклади охорони здоров’я на нові пакети послуг. Старі послуги залишаються за тарифами минулого року, а існуючи договори будуть продовжені.

Про що стало відомо 20 січня, під час чергового 5-го засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Одеської обласної ради під головуванням депутата, Дмитра Чапіра.

Постійна комісія розглянула питання про зміни у розрахунки вартості послуг за договорами закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування на 1 квартал 2021 року на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2020 № 1299 та виконання постанови КМУ від 13.01.2021 № 22 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1086 та від 5 лютого 2020 р. № 65.

За словами директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ, Дмитра Самофалова, найближчим часом Кабмін має визначити Програму медичних гарантій-2021, після чого НСЗУ зможе контрактуватиме заклади охорони здоров’я на нові медичні послуги та подавати вимоги до закладів охорони здоров’я.

Самофалов Дмитро, директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ

Основним ризиком за інформацією очільника регіональної НСЗУ є придатність медичних закладів на території Одещини для маломобільних груп населення. Подібне підтвердження відбувається виключно через надання відповідного документу — затвердженого акту обстеження. Проводячи поверхневий зріз приблизно до 30% закладів на сьогодні не мають подібних документів і скоріш за все фактичної доступності для маломобільних груп населення.

Самофалов Дмитро звернувся до постійної комісії з проханням пропрацювання із закладами Одещини для приведення їх вимогам НСЗУ.