ДТЕК Мережі представив план розвитку енергоінфраструктури Одеського регіону. Про впровадження геоінформаційних систем і автоматизації диспетчерського управління повідомляють в найбільшому енергохолдингу України.

Нагадаємо, у травні 2019 року Одесаобленерго стала частиною енергетичного холдингу ДТЕК. Основний фокус зроблений на впровадженні технологій «розумних мереж» для підвищення якості електропостачання, а також цифровізації послуг і якісній зміні клієнтського сервісу.

Серед інших технологій, які впроваджує компанія — система SCADA (глибока автоматизація об’єктів з використанням операційно-диспетчерського управління) і геоінформаційна система (ГІС), яка дозволить оперативно знаходити і усувати місця аварій. Крім того, ГІС дасть можливість жителям швидко отримувати інформацію про причини відключення. На даний момент система впроваджена на 91%. У ГІС внесені всі високовольтні об’єкти: розподільчі та трансформаторні підстанції, повітряні лінії 110, 35, 10, 0,4 кВ. Наступний етап — внесення даних про кабельні лінії, цей важливий процес буде завершений до 2021 року.

Сильна зношеність ліній електропередач і підстанцій — 68% і 88% відповідно, низька автоматизація і диспетчеризація призводить до того, що за підсумками 2018 року Одеська область має один із гірших показників за якістю електропостачання в Україні.