В Одеській національній бібліотеці проведуть захід в рамках проєкту Одеської обласної державної адміністрації «Музей української книги».

Про що повідомляють на офіційному веб-сайті Одеської ОДА.

Програма буде присвячена українській єдності та культурній спадщині.

Захід проходитиме за участі партнерів з Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського, Інституту історії НАН України, Чорноморського національного університету ім. Петра Могили.

В рамках програми заходу «Петро Могила. Дух. Епоха. Людина» відбудеться відкриття пересувної експозиції «Хрест і шабля: Київський Митрополит Петро Могила», яку презентуватимуть представники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповіднику.

Також гості заходу матимуть можливість переглянути унікальну виставку стародруків та факсимільних видань «Книжкова спадщина Петра Могили: погляд з XXI століття», до якої увійшли оригінали творів та документів Петра Могили, література XVIII-XIX століть про його життя та діяльність.

Планується проведення лекцій та доповідей від провідних науковців держави, які досліджують постать Петра Могили на сучасному етапі.

Серед них такі – «Петро Могила: дослідник та зберігач київських старожитностей», «Нова атрибуція композиції «Дар Петра Могили» в церкві Спас на Берестові», «Церква Спаса на Берестові та румунська церква Плетерешти: на шляхах мандрів македонських художників», «Політична та громадська діяльність Петра Могили в українському державотворенні», «Професор Степан Голубев: дослідник життя і творчості Петра Могили» та інші.

Після проведення заходу заплановано підписання Меморандуму про співпрацю між Музеєм української книги та Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником.

Місце проведення заходу – Одеська національна бібліотека (вул. Пастера,13) о 15 год 00хв.