Визначено учасників 25-ї Української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський», про що повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

Зимувальний загін ювілейної, 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) наполовину складатиметься з новачків і буде наймолодшим за всі роки. До нього, як і до попередньої команди увійдуть 2 жінки. Склад зимувальників 25-ї УАЕ конкурсна комісія визначила 20 січня 2020 року.

Серед основного складу 25-ї УАЕ є і одесит, Вадим Жуовський. Науковець займеться гідрометеорологічними та океанографічними дослідженнями.

Загін вирушить на станцію у березні 2020-го і працюватиме там впродовж року. В ньому традиційно буде 12 учасників – 7 науковців, лікар, кухар, системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв’язку. Керівником 25-ї УАЕ обрано Юрія Отрубу, досвідченого фахівця Національного антарктичного центру МОН. Для нього це буде вже шоста зимівка на станції «Академік Вернадський».


Читайте також:

До Одеси завітають учасники антарктичних експедицій

http://www.www.thesis.od.ua/2020/01/09/do-odesi-zavitayut-uchasniki-antarktichnih-ekspeditsiy/

«Ця команда полярників має кілька особливостей. Зокрема, це наймолодший склад експедиції за всі роки. Середній вік учасників – 37 років. Ми хочемо дати молоді якомога більше шансів реалізувати себе і свій науковий потенціал. І з тієї ж причини половина складу є «новачками», тобто вперше їдуть на рік працювати в Антарктиду. Водночас, друга частина експедиції – це досвідчені полярники», – пояснив очільник Національного антарктичного центру МОН Євген Дикий.

Він також нагадав, що торік було знято тривале обмеження щодо участі у річних антарктичних експедиціях жінок, і зараз на станції «Академік Вернадський» працюють Оксана Савенко, вчений-біолог, та Наталія Бабій, лікар. До 25-ї УАЕ теж увійшли 2 жінки: Євгенія Прекрасна, науковець-біолог, та Анна Соіна, дослідник гідрометеорології та океанографії.

Повний список основного складу 25-ї Української антарктичної експедиції можна переглянути нижче. У кожного з основних учасників також є дублер – на випадок, якщо до відправки експедиції трапиться непередбачувана ситуація і хтось з основного складу буде змушений відмовитись від зимівлі.

Тепер на відібраних учасників чекає спеціальний кількаденний тренінг, де вони засвоюватимуть навички, потрібні для життя і роботи на станції «Академік Вернадський».

Нагадуємо, що відбір у 25-ту УАЕ було оголошено на початку жовтня 2019 року. Податися на конкурс міг кожен охочий, загалом надійшло 88 заявок: 66 від чоловіків та 22 – від жінок. Сама процедура відбору мала кілька етапів, зокрема, психологічне тестування, медогляд тощо.

Список основного складу 25-ї УАЕ:

1. Салганський  Олександр Олексійович – біологічні дослідження, Київ, третя зимівка, 1987 р.н.

2. Прекрасна Євгенія Петрівна – біологічні дослідження, Київ, перша зимівка, 1989 р.н.

3. Отруба Юрій Сергійович – геолого-геофізичні дослідження, Київ, шоста зимівка, 1986 р.н. (керівник експедиції)

4. Артеменко Ігор Геннадійович – гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, Київ, перша зимівка, 1981 р.н.

5. Жуковський Вадим Кирилович – гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, Одеса, друга зимівка, 1981 р.н.

6. Соіна Анна Вікторівна – гідрометеорологічні та океанографічні дослідження, Харків, перша зимівка, 1982 р.н.

7. Сопін Андрій Олександрович – геокосмічні дослідження, Харків, друга зимівка, 1982 р.н.

8. Омельянович Василь Миколайович – кухар, Малин, п’ята зимівка, 1985 р.н.

9. Білоус Максим Вікторович – системний механік, Шепетівка, перша зимівка, 1982 р.н.

10. Лішенко Юрій Юрійович – дизеліст-електрик, Харків, третя зимівка, 1975 р.н.

11. Прокопчук Євгеній Володимирович – системний адміністратор зв’язку, Буча, перша зимівка, 1984 р.н.