На допомогу сім’ї лелек прийшли жителі села та енергетики.

В селі Арчепитівка Любашівського району на Одещині енергетики встановили спеціальну платформу для гнізда білих лелек. Через негоду велике гніздо вагою майже півтони впало на землю та пошкодило лінію електропередачі.

Як повідомляють в АТ «Одесаобленерго», сім’я білих лелек вже десять років проживає в селі Арчепитівка Любашівського району. Під час негоди велике гніздо впало на землю з електроопори та пошкодило лінію електропередачі.

Жителі села викликали енергетиків Любашівського району електромереж Одесаобленерго. Вони обстежили обриви на лінії і помітили гніздо, що впало з електроопори. Лінію відремонтували та встановили спеціальну платформу для гнізда, щоб врятувати сім’ю лелек. Металева платформа запобігає важкому гнізду сповзти на лінії, уберігає птахів від удару струмом та убезпечує лінії електропередачі від аварійних ситуацій, а населення – від позапланових відключень та коротких замикань.

«ДТЕК як соціально відповідальна компанія реалізує проект по захисту лелек. Це – послідовне виконання зобов’язань щодо захисту навколишнього середовища, які в 2007 році ДТЕК узяв на себе в рамках Глобального договору ООН. Нова платформа в селі Арчепитівка ще один крок для збереження біорізноманіття Одеської області. У компанії, планують восени встановити ще 22 платформи як тільки лелеки покинуть гнізда.

Фахівці компанії оглянули лінії електропередачі вздовж річки Кодими та виявили десятки електроопор, де лелеки облаштували свої гнізда. Вони планують уважно спостерігати, щоб пернаті не стали причиною аварії та готувати нові платформи для встановлення восени, як птахи залишать свої гнізда.

Першу платформу енергетики Одесаобленерго встановили у червні 2020 в селі Степанівка Окнянського району Одеської області.