29 липня, в Одеській ОДА відбулась робоча нарада з питань неякісного надання послуг електропостачання с. Латівка Біляївського району. Нарада проведена профільним Департаментом облдержадміністрації за ініціативи депутата Одеської облради, Дмитра Чапіра.

Нагадаємо, напередодні ми повідомляли що вході прийому громадян Дмитром Чапіром у с. Латівка, до політика посипались скарги місцевих на постійні перебої з електропостачанням споживачів населеного пункту. Часте відключення електроенергії та низька напруга у мережі призводить до виходу з ладу побутової техніки жителів, а в літній період у людей масово псуються харчові продукти. Все це б’є по сімейному бюджету і комфорту проживання понад 2 тис. жителів населеного пункту, що межує з обласним центром Одеса.

Не відкладаючи, депутат обласної ради підготував звернення до Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОДА, а також Північний РЕМ АТ Одесаобленерго.

Читайте також:

В пригороде Одессы жители страдают от постоянного перебоя с электроснабжением

Як стало відомо на засіданні, в жовтні минулого року в рамках інвестиційної програми на Міжлиманні розпочали реконструкцію двох підстанцій в селах Іллінка та Маринівка, а також розпочали будівництво нової лінії електропередачі протяжністю 15 км. Саме цей комплекс монтажних робіт, за словами представника АТ Одесаобленерго, викликав незручність для побутових споживачів. Під час ремонтних робіт, електроживлення Латівки як самого віддаленого від підстанцій населеного пункту, відбувалось по резервній лінії близько 50 км. Такі умови очікувано викликали перебої та падіння напруги.

24 червня ремонтні роботи на Міжлиманні завершились повною мірою, а нова лінія та обладнання введено в експлуатацію. Три аварійні відключення які мали місце в липні, пов’язані з погодними умовами — проходження грозового фронту, енергетики вже провели необхідні роботи по виявленню та усуненню дефектів.

Наступне заплановане відключення у с. Латівка має бути аж у листопаді, воно пов’язане з продовженням робіт по модернізації та благоустрою електромережі в населеному пункті.

В ході засідання, представник АТ Одесаобленерго завірив присутніх що до листопада відключень не має бути, а питання з перепадами напруги закрите ще 24 червня.