На території Одеської області не вистачає коштів субвенції з державного бюджету на закупівлю препаратів інсуліну для хворих на цукровий та нецукровий діабет.

Про що заявив у своєму відеозверненні депутат Одеської облради, Дмитро Чапір.

Нагадаємо, 24 липня ми писали, що політик, реагуючи на звернення мешканки Теплодару, виїхав 24 липня з робочою поїздкою до міста. У фінуправлінні Теплодарської міської ради пояснили, що субвенції з державного бюджету на виконання заходів держпрограми «Доступні ліки» наразі не вистачає повною мірою, для того щоб забезпечити препаратами всіх інсулінозалежних мешканців міста, які стоять на обліку.

В Теплодарі не вистачає коштів на закупівлю інсуліну повною мірою

У відеозверненні йдеться, що на прикладі лише м. Теплодар — щомісячна необхідність для 62 хворих сягає в межах 70 тис. гривень, а наразі з держбюджету надходить меньше половини від необхідної суми.

Питання не сьогоднішнього дня, адже ще 15 травня на сесії обласної ради, депутатський корпус прийняв проєкт рішення Дмитра Чапіра та звернувся до Президента, Уряду, МОЗу та Парламенту щодо забезпечення централізованих заходів на лікування хворих різних форм діабету.

— Необхідних коштів, які передбачені у державному бюджеті просто недостатньо. Що викликає неабияку небезпеку для життя 12,5 тис. інсулінозалежних мешканців нашої Одещини, — говорить Дмитро Чапір.

Замість реагування, надання пропозицій та сприяння у розв’язанні гострої проблеми, у Міністерстві охорони здоров’я надали банальну відписку. А саме, часткове дублювання тексту звернення депутатів регіонального зібрання, зовсім відсутнє реагування на повідомлення, що необхідних коштів не вистачає, та незрозуміле пояснення яким чином використовується державна субвенція.

Що на думку політика, є повним ігнорування інтересів жителів регіону з боку центральних органів виконавчої влади, та абсолютно не державницька позиція.

— На наступній сесії облради, обов’язково винесу це питання на профільну комісію та в залу пленарного засідання, де особисто зачитаю відповідь МОЗу. Продовжуємо роботу у пошуках фінансів, яких наразі не вистачає. Моєму обуренню немає меж, вимушені дублювати звернення та укотре бити в дзвін. Шановні держслужбовці, чиновники — більшість хворих на діабет не мають можливості купувати інсулін за власний кошт, вони потрапляють у боргову яму, необхідних для життя препаратів не має на полицях аптек. Поки ви затягуєте час та даєте відписки замість негайного реагування, минуло майже три місяці…

Відмітимо, що лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та нецукровий діабет десмопресином, є державною гарантією медичного обслуговування населення.