Депутат Одеської обласної ради Дмитро Чапір виступив на підтримку листонош регіону, політик вважає що дійсні заробітні плати у поштарів є занадто низькими — така несправедливість в оплаті праці неприпустима в європейській країні.

В рамках підготовки до 36-ї позачергової сесії Одеської обласної ради, 07 серпня в органі публічної влади провели засідання погоджувальної ради. Серед обговорюваних проєктів рішень, депутати одноголосно підтримали звернення розроблене їх колегою, Дмитром Чапіром — внесення змін у фінансовий план АТ «Укрпошта» на 2020 рік з метою підвищення посадових окладів працівникам поштових відділень.

Тепер документ мають винести у залу пленарного засідання сесії — 10 серпня. У разі прийняття більшістю, депутатське звернення мають направити до Кабінету Міністрів України та АТ «Укрпошта».

Зокрема у проєкті приведено результат аналітики звіту за 2019 рік АТ «Укрпошта». Підприємство збільшило свої доходи, особливо завдяки продажу супутніх товарів, на 8 151,0 млн грн. На 2020 рік фінансовим планом передбачено – 9 682,4 млн грн. Цей прибуток забезпечують саме листоноші, які пішки чи то на велосипеді, у мороз, холод, дощ і спеку змушені нести бездоріжжям до осель, здебільшого пенсіонерів, крім пенсій, субсидій, кореспонденції, періодичних видань, щомісячних рахунків за послуги користування природним газом та електроенергією, важезні сумки з продовольчими та побутовими товарами.

Минулого року підприємство повідомило про підвищення посадових окладів, проте лише на 6%, що викликало збурення та напругу. На практиці ж таке анонсоване підвищення заробітних плат є дуже мізерним. Наприклад, у селах начальники відділень та листоноші здебільшого працюють на 0,3-0,9 ставки. За таких умов на руки вони не отримують навіть мінімальної зарплати. Якщо провести розрахунок, то у начальників поштових відділень, які наразі працюють на 0,9 ставки, зарплата зросла лише на 200 грн., а для листоноші, які мають 0,75 ставки, – на 150 грн. У фінансовому плані підприємства на 2020 рік зазначено, що середньомісячні витрати на оплату праці одного працівника становлять 6 887,2 грн. Насправді, середньомісячна заробітна плата листонош складає 2000 грн.

Читайте також:

Реалії Укрпошти: на Одещині листоноші працюють в жахливих умовах за мізерні зарплати

В Одеській облраді призначили позачергову сесію — 10 серпня