Збільшення заробітної плати поштарів — в Одеській облраді звернулись до Уряду та Укрпошти.

Депутат Одеської обласної ради Дмитро Чапір виступив на підтримку листонош регіону, політик вважає що дійсні заробітні плати у поштарів є занадто низькими — така несправедливість в оплаті праці неприпустима в європейській країні.

10 серпня, під час пленарного засідання 36-ї позачергової сесії Одеської обласної ради, депутати більшість підтримали звернення розроблене їх колегою, Дмитром Чапіром — внесення змін у фінансовий план АТ «Укрпошта» на 2020 рік з метою підвищення посадових окладів працівникам поштових відділень.

— Дякую колегам по депутатському корпусу за підтримку розробленого мною проєкту рішення про колегіальне звернення щодо підтримки поштарів і гідної оплати їх праці. В рамках прийомів виборців на окрузі, отримав чисельні скарги, щодо низьких дійсних заробітних плат наших листонош. Маю надію що Уряд та АТ Укрпошта відреагують належним чином на підняте питання та відновлять престиж професії цих поважних і відважних людей, які щодня виконують важливу соціальну місію у нашій державі!, — зазначає депутат облради.


ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Одеської обласної ради до Кабінету Міністрів України та АТ «Укрпошта» щодо внесення змін у фінансовий план АТ «Укрпошта» на 2020 рік з метою підвищення посадових окладів працівникам поштових відділень

Ми, депутати Одеської обласної ради, вкрай стурбовані ситуацією яка склалася з умовами та оплатою праці працівникам поштових відділень АТ «Укрпошта». В населених пунктах не тільки Одеської області, а й країни в цілому, існує вкрай невтішна ситуація з наявністю необхідної кількості листонош, вакансії яких неможливо заповнити, у зв’язку з низькою оплатою їх праці. Як наслідок – численні звернення від мешканців, особливо сільської місцевості щодо несвоєчасного доставлення пенсій, субсидій, щомісячних рахунків за комунальні послуги, кореспонденції та періодичних видань.

Кожен день для споживачів Одеської області відкривають двері понад 600 відділень поштового зв’язку, в тому числі понад 400 в селах. Майже 4 000 працівників обробляють щорічно 12 млн листів та 167 тис. посилок. На пошті видають пенсії половині пенсіонерам, які проживають в області. Щодня доставляють передплатникам тисячі екземплярів газет і журналів. Пропонують своїм клієнтам більш як 50 видів послуг. Обслуговують 84 поштових маршрути.

Відтак, професія листоноші є соціально необхідною. Адже в населених пунктах, де відсутні банки, термінали й більшість людей похилого віку не можуть користуватися пластиковими картками, саме листоноші приймають комунальні платежі.

Як зазначається на сайті компанії: «Листоноша – людина шановна, особливо у невеликих містах та селах, тим паче для людей самотніх чи літніх. Для багатьох вона не просто представник підприємства, а ледь не єдиний, чи, принаймні, основний зв’язок з навколишнім світом. Укрпошта прибуткова. Укрпошта створює нові робочі місця. Укрпошта інвестує в майбутнє, щоб стати комфортнішою для клієнтів та працівників».

Чомусь ці високі слова розбігаються з реальним відношенням до своїх працівників. Торік підприємство повідомило про підвищення посадових окладів, проте лише на 6%, що викликало збурення та напругу. На практиці ж таке анонсоване підвищення заробітних плат є дуже мізерним. Наприклад, у селах начальники відділень та листоноші здебільшого працюють на 0,3-0,9 ставки. За таких умов на руки вони не отримують навіть мінімальної зарплати. Якщо провести розрахунок, то у начальників поштових відділень, які зараз працюють на 0,9 ставки, зарплата зросла лише на 200 грн. , а для листоноші, які мають 0,75 ставки, – на 150 грн. У фінансовому плані підприємства на 2020 рік зазначено, що середньомісячні витрати на оплату праці одного працівника становлять 6 887,2 грн. Насправді, середньомісячна заробітна плата листонош складає 2000 грн.

Аналізуючи звіт за 2019 рік підприємство збільшило свої доходи, особливо завдяки продажу супутніх товарів, на 8 151,0 млн грн. На 2020 рік фінансовим планом передбачено – 9 682,4 млн грн. Цей прибуток забезпечують саме листоноші, які пішки чи то на велосипеді, у мороз, холод, дощ і спеку змушені нести бездоріжжям до осель, здебільшого пенсіонерів, крім пенсій, субсидій, кореспонденції, періодичних видань, щомісячних рахунків за послуги користування природним газом та електроенергією, важезні сумки з продовольчими та побутовими товарами. Саме тому така несправедливість в оплаті праці – це неприпустимо.

У зв’язку з вищевикладеним, зважаючи на важливість зазначеного питання, з метою заповнення існуючих вакансій, підвищення престижу професії, враховуючи їх умови праці, реагуючи на чисельні звернення громадян, просимо внести зміни в фінансовий план АТ «Укрпошта» на 2020 рік та вжити невідкладних заходів, збільшивши фонд заробітної плати з метою реального підвищення посадових окладів працівникам поштових відділень.

Проєкт рішення підготовлено та внесено
Депутатом Одеської обласної ради
Чапір Дмитром Петровичем