Національна служба здоров’я України за 2020 рік сплатила медичним закладам Одеської області 633 млн гривень за пакетами послуг по боротьбі з COVID-19.

Про це 3 лютого повідомив директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Дмитро Самофалов під час засідання постійної комісії Одеської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, яку очолює депутат Дмитро Чапір, повідомляє прес-служба облради.

«У 2020 році було чотири пакети. Це пакет стаціонарного лікування, пакет стаціонарного лікування для тих, хто приймав пацієнтів у квітні, коли ще не було відпрацьованих маршрутів, а також пакети мобільних бригад і екстреної медичної допомоги», — доповів він комісії.

За цими пакетами екстрена медична допомога у минулому році отримала фінансування від НСЗУ у розмірі 289 млн гривень. Стаціонарні заклади отримали 334 млн гривень. Ще 9 млн гривень було направлено на мобільні виїзні бригади, які займаються тестуванням.

До програми було включено три заклади, підпорядкованих Одеській обласній раді: Одеський обласний клінічний медичний центр, Дунайська обласна лікарня в Ізмаїлі та Одеський обласний центр соціально значущих хвороб, але він приєднався пізніше.

Всім закладам подовжили договір на перший квартал, і вони будуть отримувати відповідну до минулого року суму. Не подовжили договори лише мобільним бригадам, бо зараз функція брати тести покладена на первинну допомогу.