Основним ризиком залишитись без фінансування НСЗУ за пакетами послуг є придатність медичних закладів на території Одещини, для обслуговування маломобільних груп населення.

Про що стало відомо 03 лютого під час чергового 6-го засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Одеської обласної ради під головуванням депутата, Дмитра Чапіра.

Діючи на упередження, постійна комісія вже удруге ініціює розгляд питання стосовно забезпечення приведення будівель та приміщень обласних комунальних закладів охорони здоров’я у відповідність до вимог доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Нагадаємо, у квітні 2021 року НСЗУ контрактуватиме заклади охорони здоров’я на нові пакети послуг. Старі послуги залишаються за тарифами минулого року, а існуючи договори будуть продовжені. Найближчим часом Кабмін має визначити Програму медичних гарантій-2021, після чого НСЗУ зможе контрактувати заклади охорони здоров’я.

Перепоною, для заключения контракту та відповідно отримання бюджетного фінансування за новими послугами, наразі слугує придатність медичних закладів для лікування маломобільних груп населення. Подібне підтвердження відбувається виключно через надання відповідного документу — затвердженого акту обстеження. 

За даними регіонального представництва НСЗУ, яке провело поверхневий зріз — приблизно до 30% закладів на сьогодні не мають подібних документів і скоріш за все фактичної доступності для маломобільних груп населення.

Після розгляду питання порядку денного, профільна комісія обласної ради прийняла висновки та рекомендації. Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління обласної ради з майнових відносин Лунгула В.В., директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Одарій-Захар’євої Н.В. та директора Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Самофалова Д.О., постійна комісія вирішила взяти інформацію до відома. 

Також депутати, члени комісії звернулися до виконавчої влади Одеської області терміново здійснити необхідні заходи, для проведення необхідних ремонтних робіт з подальшою безпекою та можливістю вільної доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до послуг комунальних медичних закладів, відповідно мінімізації ризику залишитись лікарням Одещини неконтрактованими з НСЗУ.