Одеська облдержадміністрація прийняла online участь в засіданні колегії Міністерства соціальної політики України. Обговорювали основні результати у соціальній сфері у 2020 році та основні запити профільного міністерства на поточний рік.

Возможно, это изображение (2 человека, люди стоят и люди сидят)

Про що повідомив на свої сторінці Fb, голова постійної комісії Одеської облради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, Дмитро Чапір.

Мінсоцполітики спрямовувало свою діяльність на виконанні завдань, визначені Програмою діяльності Кабінету Міністрів України (постанова КМУ від 12.06.2020 №471) та планом пріоритетних дій Уряду на 2020 рік.

У зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, забезпечено комплексне вирішення питань, зокрема що стосується соціальної підтримки громадян України. Основна увага зосереджувалась на виконанні завдань щодо зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій, підвищення пенсійного забезпечення; підтримки застрахованих осіб; соціальної підтримки громадян; надання соціальних по підтримки осіб з інвалідністю; посилення захисту прав дітей; розвитку сімейних форм виховання; захисту прав і свобод людини.

Забезпечено зростання прожиткового мінімуму темпами, що перевищує рівень інфляції. Протягом 2020 року розмір прожиткового мінімуму підвищився на 8 % (індекс споживчих цін за 2020 рік становив 105 %).

Відповідно до підвищення прожиткового мінімуму збільшено розмір мінімальної пенсії, державної соціальної допомоги, в тому числі особам інвалідністю, сім’ям з дітьми.

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму підвищено:

  • для працездатних осіб, які отримують державну соціальну допомо малозабезпеченим сім’ям з 21 % до 25 %:
  • для дітей, які виховуються у малозабезпечених сім’ях з 85 % до 130 % .

З метою створення умов для підвищення прожиткового мінімуму Мінсоцполітики розроблено низку законопроектів, зокрема щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімум соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору). Передбачають оптимізувати сферу застосування прожиткового мінімуму, який має застосовуватись виключно для визначення основних соціальних гарантій (мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, державної соціальної допомоги, яка є для людини основним джерелом доходів).

Для встановлення інших соціальних виплат пропонується запровадити застосування базових величин, які затверджуватимуться у державному бюджеті на відповідний рік.