На території Одеської області дослідять регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та його відповідність потребам ринку праці.

Про що повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Як зазначається, дослідження дозволить місцевій владі ефективно розподіляти кошти між закладами профосвіти під час вступної кампанії, а Міністерству – переглянути перелік професій загальнодержавного значення, підготовка за якими відбувається за рахунок держбюджету.

Меморандум між Одеською облдержадміністрацією, Міністерством освіти і науки та громадською організацією «Інститут професійних кваліфікацій», яка виконуватиме дослідження, був підписаний, 19 лютого 2021 року, в залі Колегії МОН.

Під час дослідження партнери проаналізують поточний стан ринку праці в області, визначать найбільш затребувані професії за останні 3 роки, вивчать фінансові показники регіонального замовлення, а також його відповідність середньостроковим потребам обласного ринку праці.

У Меморандумі докладно виписані обов’язки кожної зі сторін. Наприклад, Одеська ОДА має надавати усю необхідну інформацію для проведення дослідження, а далі розглянути його результати разом з регіональною Радою професійно-технічної освіти. МОН погоджує програму дослідження та сприяє його проведенню, а після отримання висновків може переглянути нормативні акти, які стосуються підготовки кваліфікованих робітників. ГО «Інститут професійних кваліфікацій», як виконавець проекту, має розробити програму дослідження, підготувати рекомендації щодо підготовки кадрів для потреб області, презентувати результати дослідження.

Планується, що дослідження триватиме до жовтня 2021 року.