🚴‍♀️ У 2021 році стартує будівництво велодоріжок вздовж державних доріг Одеської області.

Новий амбітний проєкт презентувала Служба автодору в Одеській області на президентському форумі «Україна 30.Інфраструктура».

Вздовж державних автошляхів планують створить веломаршрути до головних туристичних локацій регіону, які утворять Велике та Мале велокола Одещини.

🚵‍♀️ Загальна протяжність велодоріжок складатиме 420 кілометри. Вздовж відремонтованих автошляхів їх добудують, а при виготовленні проєктів нових доріг їхнє зведення включать. Перші 134 велодоріжок знаходяться на етапі проєктування. Це маршрути вздовж морського узбережжя.🔸 Мале велоколо Одещини матиме протяжність 90 км і пролягатиме вздовж доріг Н-33 та Т-16-47. Дістатися ним можна буде до розташованих навколо Одеси курортів, наприклад Чорноморськ, Грибівка, Овідіополь.

🔸Велике велоколо Одещини простягатиметься на 250 км. Воно проходитиме вздовж доріг Т-16-10, Т-16-47, М-27, М-14, М-16 і Т-16-25. Ним веломандрівники зможуть доїхати до Затоки, Шабо, Сергіївки і Татарбунарів.

☝ При будівництві велодоріжок використовуватимуть феросплавний щебінь для здешевлення будівництва та утилізації відходів заводів.