В Біляївській міській раді на Одещині закликають не годувати хлібом лебедів та качок, які плавають на водоймах у місті.

Про що повідомляють на сторінці міськради у Фейсбук.

Як йдеться, містяни та гості протягом тривалого часу мали можливість спостерігати за неймовірним видовищем на водоймах Біляївки — чудовими лебедями, фотографувати їх та годувати.

В ратуші нагадують, що годувати хлібом лебедів та качок не можна, адже хліб — це шкідлива нездорова їжа для диких водоплавних птахів, яка може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям.

Як пояснюють в Українського товариства охорони птахів, білий хліб не має, по суті, жодної поживної цінності — власне, окрім калорій, йому більше нічого запропонувати птасі.

Що може статись, якщо годувати хлібом птахів?

  1. Це послаблює їхні інстинкти шукати їжу. Звісно, дуже мило годувати птахів ледь не з рук, але це — дикі істоти, які мають самотужки могти про себе подбати (навіть якщо вони живуть в парку). Особливо погано, коли до підгодовування звикають каченята, які вже не зможуть в дорослому віці адаптуватись до життя без допомоги людини.
  2. Це шкодить їхньому здоров’ю. Якщо годувати птахів хлібом, їм стає складно їсти іншу їжу, через що вони не доотримують поживні речовини. Через це в таких птахів можуть сформуватися так звані «крила ангела»: порушення, коли крила птаха стирчать, а не обтічно лежать на тілі. У більшості випадків птахи з такими порушеннями не в змозі літати. Цей стан — невиліковний.
  3. Хліб, який птахи не з’їдають, кисне та гниє, що шкодить водоймі: це прискорює ріст бактерій та водоростей, які виділяють токсини, шкідливі для популяції риб, а також створюють сморід.
  4. Хліб приваблює хижаків — наприклад, щурів, які переносять лептоспіроз.
  5. Мокрий та гнилий хліб — ідеальне місце для розмноження цвілі, яка може потрапляти в легені птахів і призводити до їхньої смерті.

Чи є якісь винятки?

Підгодовувати птахів для їхнього ж порятунку варто тільки у великий мороз (-15°С і нижче), або якщо птах травмований чи хворий.

І що ж варто давати птахам в таких випадках?

В таких випадках рекомендовано годувати лебедів зерном (наприклад, пшеницею), та овочами (особливо салатом та картоплею). Їжа має бути достатньо дрібно нарізаною, щоб птах міг її проковтнути. Кидати її треба на воду, а не годувати з рук.