Одещина вийшла на перше місце в Україні за кількістю смертей від коронавірусної хвороби упродовж доби, “обігнавши” столицю та проблемні західні області.

Про що повідомляє Одеський обласний центр громадського здоров’я.

54 загиблих за минулу добу. В Одесі надзвичайно напружена ситуація з лікарняними ліжками та медиками, що мають їх обслуговувати.

Як зазначають в облцентрі громадського здоров’я, це не суто одеська проблема — неможливо безкінечно створювати додаткові ліжка, відбираючи їх у відділень іншого профілю. А розгортати польові шпиталі, не маючи лікарів та медсестер, немає сенсу. Важливо працювати на випередження — мінімізувати власні шанси на зараження.

😷✍️Що може зробити кожен з нас, щоб зупинити пандемію та хвилю смертей?

🔹 Носити захисні маски всюди, де є сторонні люди: у громадському транспорті та на зупинці, у магазинах та відділеннях банків тощо. Маска захистить не тільки вас від зараження, але й інших людей, якщо ви хворієте безсимптомно.
🔹 Часто мити руки та користуватися антисептиком у разі відсутності доступу до води та мила. Адже руками ви торкаєтеся поручнів, дверних ручок, а потім свого смартфону та обличчя — так вірус потрапляє в дихальні шляхи та на слизові.
🔹 Тримати дистанцію з іншими людьми, особливо коли йдеться про громадський транспорт, черги, тісні приміщення. Ризик зараження коронавірусною інфекцією тим більший, чим ближче люди один до одного.
🔹 За можливості, працювати дистанційно та утримуватися від походів по магазинах. Чи менше випадкових контактів, тим менше ризик зараження.
🔹 Допомогти батькам та стареньким родичам отримати щеплення від COVID-19. Наразі така можливість відкрита для всіх людей віком 80 років і старше. Чим швидше буде вакцинована ця категорія, тим швидше доступ до вакцини отримають люди 70+, 60+ і так далі.