Весна — це не тільки повернення тепла, але і активність кліщів, які можуть переносити інфекційні захворювання.

Що потрібно знати- розповіли в Одеському обласному центрі громадського здоров’я.

Активність кліщів починається у квітні і триватиме до червня, потім цикл повториться у серпні–жовтні. Підчепити їх можна на будь-якому газоні й траві, найімовірніше — в лісі, парку чи сквері.

Кліщі можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Найпоширеніші з них — кліщовий енцефаліт та бореліоз (хвороба Лайма).

Щоб уберегтися від кліщів, слід використовувати репеленти, вибираючись на природу і, за можливості, гуляти лише по доріжках та стежках, не виходячи на траву. 

Важливо також мати закритий одяг, головний убір. А головне — ретельно оглядати себе, малечу та собаку щодві години прогулянки і після повернення додому, адже укус кліща можна не відчути, а саму комаху легко не помітити на волосяному покриві, у вусі чи складках шкіри. 

Що робити, якщо кліщ уже присмоктався?

Не тиснути, не виривати, не заливати олією або спиртом;

Звернутися у травмпункт або до сімейного лікаря;

Якщо немає можливості звернутися по меддопомогу, то акуратно викрутити кліща обертальними рухами пінцетом або через марлю, продезінфікувати місце укусу, віднести кліща в лабораторію, здати кров на антитіла і, за потреби, пройти імунотерапію.