Український закордонний паспорт піднявся на 35-ту позицію у міжнародному рейтингу.

Як повідомляють у прес-службі  Державної міграційної служби України, про це свідчать оприлюднені 13 квітня дані оновленого Індексу паспортів від компанії Henley&Partners.

«Український закордонний паспорт піднявся у рейтингу паспортів світу на шість позицій. Наразі український паспорт займає у The Henley Passport Index 35 місце із 110. На сьогодні паспорт для виїзду за кордон дозволяє громадянам України відвідувати без візи або з візою після прибуття 136 країн», — ідеться в повідомленні.

Зокрема, з січня по березень 2021 року Україна уклала безвізові угоди з кількома острівними державами та територіями регіону Карибського моря — Арубою, Кюрасао, Гренадою, Сен-Мартеном та Карибськими Нідерландами.

«Індекс паспортів Henley&Partners щоквартально аналізує візові правила 227 країн і територій світу, ранжуючи їх за кількістю країн безвізового в’їзду. Рейтинг укладається понад 10 років у співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту, яка підтримує найбільшу у світі базу туристичної інформації», — сказано в повідомленні.

Позиція країни в рейтингу визначається кількістю країн, у які її громадяни можуть в’їжджати без попереднього оформлення віз (без візи або з візою після прибуття). 

Паспорти усіх розглянутих країн є біометричними.