Радіолокаційна станція «Дуга» в Чорнобилі занесена до Держреєстру нерухомих пам’яток України! За це рішення щойно проголосували на засіданні Уряду. 

Відповідне рішення, яке зможе посилити шанси України на внесення Чорнобильської зони до ЮНЕСКО в цілому було ухвалене на засіданні уряду в середу 21 квітня. 

Відомо, що об’єкт зазнав радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, проте й став однією з візитівок зони.

  • Команда МКІП ініціювала внесення «Дуги» до Держреєстру задля подальшого її збереження. На жаль, з часом об’єкти, що знаходяться в Чорнобильській зоні поступово руйнуються. Якщо не вживати жодних заходів – Зона з роками буде спустошуватися. Цього не можна допустити , адже наша спадщина – не лише місцевість навколо електростанції. А й будівлі, що знаходяться на її території. Тож зараз ми працюємо над визначенням інших об’єктів, які повинні бути частиною списку нерухомих пам’яток. Наша мета – попередження знищення, коли це можливо,- про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики Олександра Ткаченко.