Про темпи вакцинації на Одещині розповіли в Одеському обласному центрі громадського здоров’я.

Чому Covishield залишається, а Pfizer використовується повністю?


👩‍⚕️💉 Варто розуміти, що логістика використання різних вакцин так само різна. Наразі із вакциною AstraZeneca (Covishield), а відзавтра і AstraZeneca-SKBio працюють стаціонарні пункти вакцинації. Як тут організована робота?
🔹 люди телефонують до пункту вакцинації і записуються самостійно або записують свого родича;
🔹 співробітники пункту обдзвонюють пацієнтів і пропонують їм записатися на вакцинацію;
🔹 відповідальні за вакцинацію отримують контакти тих, хто записався через портал Дія або контакт-центр МОЗу, обдзвонюють їх та узгоджують зручну дату та час отримання щеплення.

😷👥 Це доволі складний як у психологічному, так і в фізичному плані процес. І він залежить від безлічі факторів: від прихильності людей до вакцинації, від стану їхнього здоров’я, розташування пунктів і місця проживання потенційних кандидатів на вакцинацію, навіть від погоди. Тому один стаціонарний пункт може зробити за день і 30, і 10 щеплень. Так, можна робити більше. Тому ми й говоримо щодня: допоможіть своїм стареньким родичам та сусідам дізнатися про вакцинацію, усвідомити її важливість та безпечність, записатися на щеплення та отримати його якомога скоріше!

👩‍⚕️💉 Якщо ми говоримо про вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech, то тут зовсім інша логістика. З цією вакциною працюють виключно мобільні бригади. Вона однодозна і відповідно до вимог МОЗу призначена для вакцинації маломобільних людей, їхніх опікунів та вчителів, які будуть брати участь у проведенні ЗНО. Педагогів вакцинують централізовано — дякуємо за це одеському міському та обласному департаментам освіти, які формують списки та надають школи для організації вакцинації. А щодо маломобільних та їхніх опікунів, то варто розуміти, що кожна людина — це нова адреса. Такі люди живуть не тільки в Одесі, але й у селах, де не базується жодна мобільна бригада, і туди треба дістатися, щоб провакцинувати. До того ж щеплення — це не доставка піци. Медики заходять у помешкання, готуються до вакцинації, вимірюють людині температуру, питають про самопочуття, а після щеплення певний час спостерігають за її станом. Не складно порахувати, скільки адрес за день може об’їхати бригада?

👩‍⚕️💉 Тепер про Comirnaty від Pfizer/BioNTech. Тиждень тому на Одеський обласний склад вакцин прибуло 1170 доз цієї вакцини. Дві мобільні бригади були вже підготовлені для роботи саме з цією вакциною. Заздалегідь були визначені заклади, які підпадали під вимоги Дорожньої карти з вакцинації. Це будинки для людей похилого віку, спеціалізовані будинки-інтернати та інші заклади догляду. Їхні керівники так само заздалегідь підготували списки бажаючих вакцинуватися серед персоналу та підопічних. Був складений графік роботи мобільних бригад у цих закладах. Все це сприяло відносно швидкому використанню вакцини. Тож вже 25 квітня, у неділю, була отримана нова партія.

🚑🏥 Тому буде некоректно порівнювати темпи вакцинації різними вакцинами. Адже у мобільних бригад своя логістика, у стаціонарних пунктів — своя. З організованими колективами працювати легше, ніж комунікувати з кожною людиною окремо та вести запис пацієнтів у реальному часі. Об’їхати п’ять адрес в центрі Одеси швидше, ніж ті самі п’ять адрес, але в різних районах Одеси та ще й, наприклад, у Сухому Лимані.

💉📦 Також не слід забувати по об’єми поставок: вакцини AstraZeneca (Covishield) Одещина отримала 25900 доз, AstraZeneca-SKBio — 14000 доз, CoronaVac — 4400 доз (з розрахунком на дві дози, тож в цілому має бути вакциновано 2200 людей), перша партія Comirnaty — 1170 доз (а всього буде 4680 доз також у розрахунку на дві дози).

📌 Ще раз: що можна зробити, щоб прискорити вакцинацію?
1️⃣ Записатися до листа очікування на порталі Дія або через контакт-центр МОЗу 0-800-60-20-19.
2️⃣ Самостійно звернутися до сімейного лікаря або безпосередньо на пункт вакцинації (контакти — у закріпленій публікації на нашій сторінці), якщо ви:
— працюєте в медичній або соціальні сфері,
— маєте вік 65 років і більше,
— є маломобільною людиною або доглядаєте таку.