В Одеській області місцеві бюджети втрачають майже 627 млн гривень надходжень від недоотримання плати за землю.

Про що повідомляють в Одеській ОДА.

«Не виконали планові показники по платі за землю 24 бюджети: найбільші суми невиконання по Бородинській громаді – 31,3% (-7,3 млн.грн.), Біляївській – 53,8% (-3,0 млн.грн.) Кодимській – 79,4% (-2,8 млн.грн.), Василівській – 51,8% (-1,2 млн.грн.) та Визирській – (-1,0 млн.грн.)»— зазначила на засіданні колегії Одеської ОДА директор Департаменту фінансів Марина Зінченко.

За інформацією керівника області Сергія Гриневецького, втрачають місцеві бюджети не тільки від заниження, а й від зменшення ставок — вже не доотримано близько 18 мільйонів гривень. Зменшили ставки в Біляївській міській територіальній громаді, Тузлівській, Любашівській, Суворовській та Кодимській громадах.

А ще, на збільшення надходжень плати за землю, на думку голови Одеської ОДА, також впливає своєчасне проведення нормативно грошової оцінки. Бо на сьогодні в Одеській області налічується 1175 населених пунктів, і у 480 з них, не дотримано періодичність проведення нормативно-грошової оцінки земель.

«В таких містах як Ізмаїл, Котовськ та Южне проведення нормативної грошової оцінки земель було ще у 2011, 2012 та 2013 роках що, є порушенням Закону, а також зумовлює недонадходження коштів до місцевих бюджетів. Провівши оновлену нормативно-грошову оцінку землі надходження плати за землю зросте майже у 2 рази і дасть можливість місцевим бюджетам залучити додатково близько 180 млн.грн. В цілому місцеві бюджети втрачають надходжень від плати за землю на суму близько 626 млн.грн., а це майже квартальні надходження по даному податку» – повідомив на розширеній колегії голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький.

На Одещині більше 850 тисяч платників плати за землю, в тому числі юридичних осіб – 15,7 тисяч осіб і фізичних – 837,5 тисяч осіб.