Видання «Українська правда» зняла документальний фільм про лікаря-анастезіолога з Роздільної Івана Черненка, історію якого журналісти публікували у жовтні минулого року.

Як зазначають в «Українській правді», 27 травня відбулася прем’єра фільму «Треба ще вижити».

Це кіно про лікаря Івана Черненка з Роздільнянської районної лікарні на Одещині. Іван щодня здійснює подвиг – робить свою роботу професійно, і іноді цього цілком достатньо для того, щоб рятувати людей.

«Цей фільм про нашу систему і складність змін. І він про підтримку, тому що будь-хто, навіть найбільший ідеаліст та сміливець може зламатися так, і не побачивши втілення своєї мрії», – розповідає Севгіль Мусаєва, одна з продюсерів стрічки та головна редакторка УП.

За її словами, поки що фільм бере участь у документальних фестивалях, а редакція може робити тільки закриті покази.

«Восени багатьох з вас вразила історія лікаря з Одещини Івана Черненка, опублікована на УП. Про те, як він дістається до роботи 4 години, рятує людей та отримує заробітню плату у 7 тисяч гривень. Це був щоденник — більше 30 тисяч знаків тексту, написаного самим Іваном. Відверто і талановито. А потім ми вирішили зняти про Івана фільм. Насправді, це мав бути фільм про медичну реформу, а вийшов фільм-присвята лікарям, де Іван — центральний герой. У ці два дні чергування, які режисерська команда провела у лікарні, до Івана потрапив пацієнт у дуже важкому стані. Буде він жити чи ні залежить, на жаль, не від професійності Івана та його колег, а від недореформованої медичної системи», — повідомила вона.