В Одеській обласній раді триває підготовка до пленарного засідання сесії — 18 червня.

Тендерні комітети для здійснення процедур закупівель будуть ліквідовані по всій країні.

Про що стало відомо 07 червня, під час засідання Постійної комісії облради з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку, боротьби з організованою злочинністю та корупцією.

Директор департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської ОДА, Дмитро Радулов зазначив, що із вступом в дію нової редакції Закону, 19 квітня 2020 року «Про публічні закупівлі» на зміну старим положенням та нормам прийшли нові — більш доцільні для ефективного функціонування сфери.

Наприклад, до цього часу законодавчо було передбачено право Замовників визначати, як тендерний комітет, так і Уповноважену особу для здійснення процедур закупівель. Зараз же це питання зазнало трансформацій: за спрощені закупівлі тепер відповідальна може бути лише уповноважена особа, а також лише Уповноважена особа з 1 січня 2022 року матиме право проводити процедури закупівлі.

Тобто, актуалізувався повний перехід від тендерного комітету до Уповноваженої особи.

Відмітимо, що уповноваженою особою, згідно з законом, може бути працівник Замовника, що визначений відповідальним за організацію та проведення процедури закупівлі, а також спрощених закупівель на підставі відповідного розпорядчого рішення або трудового договору.

Уповноважена особа повинна мати вищу освіту: як правило економічну або юридичну, однак може мати вищу освіту й зовсім іншого спрямування.