В Одеській області стоїть питання подальшого існування регіонального Центру громадського здоров’я у зв’язку з відсутністю необхідного фінансування з держбюджету.

Про що стало відомо 07 червня, під час чергового засідання постійної комісії Одеської облради з питань охорони здоров’я та соціальної політики під головуванням Дмитра Чапіра. Депутати регіонального зібрання розглянули питання щодо припинення фінансування КНП “Центр громадського здоров’я” Одеської обласної ради” з державного бюджету.

Протягом року в регіоні діє Одеський обласний центр громадського здоров’я, на меті якого є збереження та покращення стану здоров’я кожного мешканця громади, допомога кожному медику створити його власну історію успіху, єдиного простору для співпраці в досягненні цілей сталого розвитку. Окрім безпосередньо громадського здоров’я, Центр займається безперервним професійним розвитком медиків, комунікацією та адвокацією в процесі реформування системи охорони здоров’я. Зокрема під час пандемії, Центр на сьогодні забезпечує адміністрування та супровід комунікаційної кампанії щодо вакцинації від коронавірусу, інфекційний контроль та інформування, освіту населення.

Як зазначили під час засідання профільної комісії, Центр необхідний Одещині, перш за все для забезпечення графіку вакцинації, виконання функції центру статистики. Після обговорення та заслуховування доповідачів, депутати обласної ради одноголосно підтримали запропонований головою висновок — надання повної інформації щодо необхідних коштів на утримання та діяльність Центру, а також внесення подальшої пропозиції щодо його фінансування за рахунок вже обласного бюджету.

Чи залишуть Центр на Одещині, або ні? Остаточно можливо сказати тільки після винайдення необхідних коштів та внесення відповідних змін до місцевого бюджету, шляхом прийняття рішення на пленарному засіданні Одеської обласної ради.