На прибудові приміщень актової зали та учбових класів у м. Біляївка Одеської області, аудитори виявили порушення, що призвели до втрат на суму 4,6 млн грн.

Про що повідомляє Південний офіс Держаудитслужби.

Як йдеться, здійснена перевірка закупівель Управління містобудування, землевпорядкування та комунального майна Біляївської міської ради щодо процедури закупівель будівельних робіт приміщень та будівель Біляївської загальноосвітньої школи № 2 І–ІІІ ступенів (прибудова приміщень актової зали та учбових класів у м. Біляївка Одеської області).

Перевірено дотримання вимог законодавства 9 процедур закупівель протягом усього періоду їх проведення, починаючи з 2016 року: планування, проведення процедур закупівель, укладання договорів про закупівлю, їх виконання.

Наразі школу відремонтовано, проте за 4 роки проведення реконструкції фактична вартість робіт зросла майже вчетверо через невиконання сторонами зобов’язань у частині дотримання термінів проведення реконструкції будівель навчального закладу та постійного коригування проєктно-кошторисної документації (з початкової – 8,1 млн грн до 31 млн грн).

Результати перевірки засвідчили, що під час проведення процедури закупівель перевагу надано одному конкретному підрядникові – ТОВ «БІЛД-ПРО», з яким управління із порушенням законодавства про закупівлі укладало упродовж 4 років договори за одним і тим самим предметом закупівлі – «Реконструкція Біляївської ЗОШ № 2 І–ІІІ ступенів – прибудова приміщень актової зали та учбових класів…».

Роботи повільно тривали, проте вартість послуг від договору до договору постійно зростала.

Перевіркою виконання цим підрядником робіт виявлено порушення, що призвели до втрат, на суму 4,6 млн грн.

Зокрема, установлено, що підрядником включено до актів роботи та витрати, які не відповідають договірній ціні та кошторисній документації, на загальну суму 3,1 млн грн. Це призвело до завищення вартості ремонтно-будівельних робіт та втрат фінансових ресурсів управління на зазначену суму.

Окрім цього, установлено завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 514 тис. грн через необґрунтоване включення до вартості виконаних будівельних робіт коефіцієнта 1,2 за умови, що ускладнювали їх виконання. Також завищено фактичні обсяги виконаних робіт порівняно з обсягом, включеним до актів виконаних робіт та оплаченим в повному обсязі на загальну суму 146 тис. грн.
Об’єктові контролю надіслано вимогу про усунення виявлених порушень і поінформовано Біляївську міську раду.

Як повідомляють у Південному офісі Держаудитслужби, матеріали перевірки закупівель передані до Біляївської окружної прокуратури.