В Одеській обласній раді мають розглянути пропозицію департамента охорони здоров’я Одеської ОДА щодо об’єднання низки медичних підприємств обласного підпорядкування.

Про що стало відомим з матеріалів рекомендованого порядку денного на чергове засідання постійної комісії облради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Як йдеться, в рамках медичної реформи, з метою оптимізації, скорочення видатків та покращення надання медичних послуг, профільний департамент ОДА пропонує об’єднати низку комунальних підприємств.

Деякі з них не в змозі забезпечити фінансування власної діяльності. Підприємства не вклали необхідні договори з НСЗУ внаслідок не відповідності закладів до вимог ряду критеріїв.

Як інформують в департаменті, оптимізація повинна проводитися перш за все для скорочення адмінвитрат та перерозподілу фінресурсів які наразі використовуються на адміністративні видатки — в сторону поліпшення матеріально-технічної бази установ, медикаментозне забезпечення та покращення надання медичних послуг в цілому.

Мова йде про можливе об’єднання шляхом злиття комунальних підприємств Одеської обласної ради:

— КНП «Лікувально-діагностичний центр інфекційних хвороб», КНП «Одеський обласний шкірно-венерологічний диспансер» до КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб»;

— КНП «Одеський обласний кардіологічний центр» до КНП «Одеська обласна клінічна лікарня»;

— КНП «Одеський обласний ендокринологічний диспансер», КНП «Одеський обласний консультативно-діагностичний центр» до комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний клінічний медичний центр».

Можливо з легкістю передбачити, що найближчим часом на Одещині очікується протидія окремих груп впливу в медичній сфері регіону.

Чи зможе Одеська обласна рада піти шляхом оптимізації та раціонального використання бюджетних коштів або все ж таки переможе лобізм — окремі медичні заклади продовжать свою діяльність за рахунок обласного бюджету, а їх тіньовий прибуток і надалі розподілятиметься далеко поза бюджетом підприємства?

Вже 03 вересня, питання об’єднання КНП вперше мають розглянути на найближчому засіданні постійної комісії облради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.