Цьогоріч відзначається 20-річчя заснування Почесного консульства Південно-Африканської Республіки в Одесі та Одеській області. З нагоди цієї ювілейної дати, а також 27-ї річниці Дня Свободи ПАР у місті відбудуться культурні заходи.

Як повідомляють в міськраді, з 11 вересня у Музеї західного та східного мистецтва Одеси (вул. Пушкінська, 9) для відвідувачів працюватиме виставка творів одеських художників та дизайнерів «Африканський калейдоскоп».

У залах музею Міська художня галерея представить експозицію, присвячену африканській культурі, з 30 робіт одеських художників: А. Кулагіної, Н. Коваленко, А. Старицької, Н. Ковалик, М. Пархоменко, С. Ушанової, Н. Жури, К. Шадріної, Ж. Балабан, А. Брюховецької, Л. Широкоступ, Ю. Грачик, Н. Дерманської.

На глядачів також чекає презентація творів одеських дизайнерів, натхненних африканськими мотивами.

Також 11 вересня о 13:00 Міська художня галерея запрошує на урочисте відкриття виставки дитячого малюнка «Діти Одеси малюють Африку» (вул. Успенська, 4 Б, Свято-Архангело-Михайлівський жіночий монастир, Будинок милосердя, 2-й поверх). На малюнках юних митців можна побачити велике різноманіття екзотичних птахів та тварин.

Також до експозиції увійшли творчі роботи, надані Почесним консульством ПАР в Одесі, роботи учнів одеських мистецьких шкіл, ГО «Сім’я» та студії «Казка» Наталії Хмелевської.

Виставка дитячого малюнка «Діти Одеси малюють Африку» проходить в Одесі вже третій рік поспіль з ініціативи Почесного консула ПАР пані Лариси Поплавської. Художній керівник виставки — почесний працівник культури, член НСХУ Галина Лєкарєва-Нікітіна.

Вхід на виставку дитячого малюнка – вільний.

Виставки проходять за підтримки: Почесного консульства ПАР в Одесі, Одеської облради, Одеської міської ради, Музею західного та східного мистецтва, Одеської єпархії, Одеської обласної ради миру, Департаменту культури та туризму Одеської міської ради.