В Одеській обласній раді VIII скликання, постійна комісія з питань охорони здоров’я та соціальної політики посилила контроль за необхідним облаштуванням медичних закладів і відповідним дотриманням прав осіб, які в них перебувають.

Так, на черговому засіданні профільної постійної комісії під головуванням Дмитра Чапіра, депутати обласної ради розглянули лист Представника Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав людини в місцях несвободи Наталії Бородич.

Мова йшла про результати моніторингового візиту до КНП «Обласна психіатрична лікарня № 4» Одеської обласної ради».

Олександр Рудай, в.о. гендиректора КНП, запевнив, що всi недоліки у психлікарні усунені, які виклала у листі зазначений Представник Уповноваженого Верховної Ради України. Проте, документально свої слова постійній комісії підтвердити не зміг.

На теперішній час, в лікарні за рішенням суду знаходиться пацієнт, лікування якого потребує часу та коштів. Для належного виконання статутноï дiяльностi психлікарня № 4 потребує додаткових видатків.

За пропозицію Дмитра Чапіра, постійна комісія з питань охорони здоров’я та соціальної політики прийшла до висновку про необхідність надання детальної інформації щодо усунення порушень, виявлених за результатами моніторингового візиту до КНП «Обласна психіатрична лікарня № 4» та повернення до розгляду питання на наступному засіданні.

Постійна комісія обласної ради саме нинішнього скликання вперше розпочала та вже майже рік веде трудомістку та значущу для суспільства роботу. Питання дотримання прав людей в медичних установах обласного підпорядкування, зокрема і маломобільних груп та осіб з інвалідністю — ледве не пріоритетне у роботі регіонального представницького органу Одеської обласної ради.