13 вересня Україна отримала від Бельгії науково-дослідне судно «Бельгіка», про що повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Як йдеться, цілком функціональне судно Уряд Бельгії передав Українському науковому центру екології моря Міндовкілля.

Це дозволить Україні відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів, допоможе успішно впроваджувати Директиви ЄС щодо морського довкілля. Також, заплановані спільні українсько-бельгійські наукові дослідження як в Чорному, так і Північному морях.

Судно дослідило майже 1 млн км моря та провело понад тисячу наукових кампаній, що удосконалили знання бельгійців про моря. Цей корабель, який є плавучою лабораторією, був флагманом бельгійської морської науки протягом 37 років.

Далі судно розпочне свій шлях з порту Зебрюгге, Бельгія до нової домівки – міста Одеса, Україна. На шляху в 8600 км науковці оцінять наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для проведення унікального скринінгу на десятки тисяч речовин-забрудників та мікропластику. А також виділять ДНК з довкілля, аби оцінити біорізноманіття та аналіз поширення генів стійкості до антибіотиків у морських мікроорганізмів.

Очікується, що судно прибуде в Україну у жовтні 2021 року. Тут воно отримає нове ім’я і розпочне свою діяльність в Чорному та Азовському морях.