В Одеській обласній раді вимагають у компанії, яка здійснює постачання газу населенню, зупинити колекторські атаки щодо необхідності сплати неіснуючих боргів.

Про це стало відомим, 22 вересня під час робочої наради з питання сталого постачання послуг з електро- та газопостачання в комунальні заклади Одеської області.

Депутат Одеської обласної ради, Дмитро Чапір звернувся до представників ТОВ «Одесагаз-постачання» щодо випадків коли споживачам, зокрема літнього віку дзвонять колектори, здійснюють психологічний тиск та примушують до сплати боргу, якого не існує.

Політик наголосив, що такі випадки все більше мають місце на території області і подібні дзвінки необхідно призупинити. Також провести інформаційну кампанію серед населення та надати споживачам можливість звернутися до постачальника і провести необхідний перерахунок.

Головуючий на робочій нараді, директор Департаменту систем життєзабезпечення та енергоефективності Антон Шалигайло, підтримав Дмитра Чапіра та зазначив про необхідність внесення даної вимоги до протоколу засідання.

Як ми раніше повідомляли читачів, якщо ви зіткнулись з неїснуючим боргом в платіжці за газ — не треба панікувати і бігти платити!

— Слідкуйте за вчасним наданням показників за спожитий в минулому місяці газ — їх треба передати постачальній компанії з 01 по 05 число нового місяця! Це можна зробити телефоном, письмовим зверненням або в особистому кабінеті на сайті.

— Уразі надмірного нарахування за не спожитий газ, необхідно невідкладно повідомити про це постачальній компанії — письмово звернутися з проханням перерахунку, зазначити фактичні межі споживання, вимагати у компанії зробити акт звірки-постачання на зазначений період і відповідно до якого здійснити нарахування за фактичне споживання.