В Одеській області почались позачергові обстеження працівників харчоблоків закладів загальної середньої та дошкільної освіти.

Про що повідомляє ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України».

Як йдеться, в Одеській області протягом 2021 року зареєстровано 13 спалахів гострих кишкових інфекцій, що майже в 4 рази більше ніж в 2020 році.

Переважно спалахи реєструвались в організованих дитячих дошкільних закладах (7 спалахів). Під час спалахів постраждало 135 осіб, з них діти – 121 (89,6%).

Враховуючи погіршення епідемічної ситуації щодо гострих кишкових інфекційних захворювань у закладах освіти та з метою недопущення виникнення таких захворювань та їх спалахів Головним державним санітарним лікарем України прийнято Постанову № 15 від 07.10. 2021 року «Щодо організації проведення позачергових обстежень працівників харчоблоків закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, дитячих будинків-інтернатів у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації».

Відповідно до зазначеної постанови фахівцями ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» починаючи з 11.10.2021 року розпочались позачергові обстеження персоналу на носійство патогенного стафілококу в закладах підвищеного ризику (заклади дошкільної освіти, інтернатні заклади для дітей тощо).

У випадку виявлення бактеріоносійства патогенного стафілококу працівники будуть направлені в територіальні лікувально-профілактичні заклади для лікування.

В Україні останнім часом почастішали випадки гострих кишкових інфекцій в закладах освіти. Так, в м. Хмельницьку з початку навчального року зареєстровано спалах ГКІ в загальноосвітній школі з кількістю захворілих 92 учні 1-4 класів, у Сумській області в школі захворіло 32 особи, з них 27 дітей.