Декілька територіальних громад Одеської області приймають участь в конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» , про що повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

Як йдеться, цей конкурс став для територіальних громад платформою з обміну досвідом та згуртування навколо спільної справи. Особливість цьогорічного заходу в тому, що він проходить на новій територіальній основі, адже усі громади стали рівними за своїм статусом.

Серед 91 громади на Одещині, заявки на участь подало всього десять.

Теми цьогорічного Конкурсу:

  1. Згуртованість громади.
  2. Організація системи надання медичних послуг на місцевому рівні в контексті реформи системи охорони здоров’я.
  3. Реалізація проектів стратегічного розвитку.

Цьогоріч на Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» надійшло 112 заявок від органів місцевого самоврядування з різних регіонів України.

Перемога у конкурсі надає дипломи, нагороду «Кристал», презентацію практик, тематичні публікації, телевізійні програми, участь у міжнародних заходах.


Довідково: Проведення таких конкурсів є загальноєвропейською ініціативою, яку з 2012 року підтримує і Україна як держава – член Ради Європи. Протягом 2012-2013 року конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» впроваджувався Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи, а з 2014 року організатором цього конкурсу виступає Мінрегіон.