В Одеській області головлікаря лікарні відсторонять від діяльності за продаж його підлеглим COVID-сертифікатів про вакцинацію.

Головлікаря Білгород-Дністровського ЦПМСД можуть відсторонити від діяльності за продаж COVID-сертифікатів одному з його підлеглих.

Про це йшла мова під час виїзного засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА, яке відбулося 20 жовтня в Арцизі.

Про факт продажу COVID-сертифікатів одним з лікарів «первинки» Білгород-Дністровського ЦПМСД заявив лікар-анестезіолог Роздільнянської ЦРЛ Іван Черненко.

Голова профільної комісії Одеської обласної ради Дмитро Чапір заявив, що подібна поведінка медичного персоналу є неприпустимою, а люди, які купують підроблені сертифікати наражають на небезпеку не тільки своє життя, а й життя оточуючих.

Свою оцінку ситуації, що склалася дав також перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда. Він закликав місцеву владу, при виявленні подібних випадків, відстороняти від виконання посадових обов’язків головних лікарів і гендиректорів медустанов.

Що стосовно Білгород-Дністровського ЦПМСД, то як запевнив Комаріда, місцева влада повинна усунути від виконання посадових обов’язків головлікаря медустанови до з’ясування всіх обставин. В іншому випадку, ЦПМСД повинен буде пройти ліцензійну перевірку, а також перевірку від НСЗУ і в разі виявлення порушень в роботі медзакладу, останній ризикує втратити всіх контрактів, а відповідно і фінансової підтримки з боку НСЗУ.